YATIRIMCIYA TEŞEKKÜR

YATIRIMCIYA TEŞEKKÜR

El cevap, yatırımcıya, üretene, emekciye ve ülkem insanına.

Neden mi?

Anlatayım.

Dün günübirlik Ilıca Kaplıcasına gittik, üç dört yıldır görmüyordum, yollar yine bildiğiniz gibi, Kayseri yolundan bahsediyorum.

Yani yılın değil, yılların hikayesi yazılır bu konuda, galiba vatandaşın sabrını ölçüyorlar.

Bazen inanmak da istemiyorum çünkü, Erzurum ve Doğu Akdeniz arasında onlarca tünel yaparak, viyadüklerle otoyollar sıralayanların, bu yolu tamamlayamayışına bir anlam veremiyorum,

Neyse konum bu olmadığı için o tarafa girmiyorum. Çünkü, Tekir’den sonra yollar tamam, yapılan hizmetleri de görmek ve teşekkür etmek gerek. İşte bu gün eleştirmek yerine yapılanlara teşekkür etmek istiyorum…

ÖZGERE VE KISAKÜREK’İN ŞAHSINDA

Turizm iller ve ülkeler için ayrı bir önem taşıyor.

Tabi bunun için alt ve üst yapı gerekli, tanıtım olmalı v.s

İşte Hulusi Özger ve Alirıza Kısakürek gibi yatırımcılar yatak ve sosyal tesis sorununu çözmek için modern yatırımlar yapma cesaretini gösteren iki güzel insanımız.

Henuz Kısakürek’in yaptığı tesisi göremedim ancak, buraya gidenler övüyorlar, takdir ediyorlar.

Hulusi Özger kardeşim ise dostum, Ilıca’da büyük bir mücadele vererek harika bir motel yapmıştı, şimdi sosyal tesisler yapmış.

Erkek ve bayanlar için ayrı ayrı yaptıklarını tesisi gezdik, gördük,  yarı olimpik yüzme havuzu, termal havuzlar, bebekler için havuz, Türk Hamamı, savuna, kafe ve Türkiye’nin nadir yerlerinde bulunan en uzun kapalı aquapark…

Dostum, motel içinde yeni projeleri olduğunu ancak, ülkemizin şu anda ekonomik sıkıntılar yaşadığını, bunu ise birkaç yıl içinde gerçekleştirmeyi düşündüğünü ifade etti…

SAHİP ÇIKMAK GEREK

Şimdi yıllardır yazıyoruz, yatarımcılar gelsin. Allah razı olsun, ilimizde yeni oteller yapılıyor, bu konuda önemli. Eğer otel olmazsa, turist gelmez. Nitekim yıllarca biz Gaziantep’e gönderdik misafirlerimizi….

Diyeceğim şu ki, yatırımcının önünü açmak gerek.

Destek olmak zorundayız bu insanlara

Risk alıyorlar.

Bütün kaynaklarını ve enerjisini yatırıma çevirenlere şahsen kendim minnettarım. Müsaade ederseniz, sizler adına da teşekkür edeyim.

Sadece yatırımcıya değil, çalışanlara da, üretenlere de minnettarız…

ILICA SAKİN

Evet mini tatil yapmak isteyenler için mini bir haberim de var, şu günler Ilıca oldukça sakin, tatil yapmak için ideal bir zaman dilimi.

Özellikle termal suyu ile şifa dağıtan bu belde de fiyatlar da uygun, her insanın cebine göre motel bulunuyor. Et ve sebze fiyatları normal.

Şu anda yöresel dut kent merkezinde kalmadı ama orada bir külek 5 TL. Urmu dudu pekmezi, reçeli, dut kurusu, elma, salamora yaprak var bol miktarda, 5 Litrelik bidonlara basılmış kışlak sarmalık bağ yaprağı 10 TL.  Yol boyu piknik yerleri, yeşil ile mavi iç içe v.s  Bir tatil beldesinde ne isterseniz hepsi var.

Yatırımcı deyince, Serdar Erdoğan Yılmaz’ı ve turizme emeği geçen diğer kardeşlerimizi de unutmadım, onları da bir başka yazımda anmak istiyorum.

Biz Kahramanmaraşlıyı ve kentimizi seviyoruz. Bu şehir yaşanabilir bir kent sıralamasında bana göre ilk on içindedir. Ancak el birliğimiz ve dayanışmamış sürmeli.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co