Yastayız

Yastayız

YASTAYIZ

Ülke olarak hepimiz yastayız. Üzüntülüyüz. Yürekler yandı. Dört yüz ‘e yakın ailenin ocağına yangın düştü.  Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağı faciası millet olarak  hepimizi yaraladı.

Olayın nasıl meydana geldiği bilinmiyor. Ama bu maden ocağı Türkiye’nin en önemli maden ocağıdır. Nasıl olurda  trafo patlar. ? Sonra bilir kişiler bu  trafonun patlamayacağı yönünde  ifadeler kullanıyorlar.

Acaba birileri  suikast mı yaptı ? Bu kadar masum insanın ölümüne ve yaralanmasına kimler sebep oldu. ? Tüm bu benzeri sorular  kafamızı meşgul ediyor. Devletimizin ilgili birimlerinden bu konuları bir an önce ortaya çıkartmasını bekliyoruz. Eğer ihmal,suikast ve  ihanet varsa  müsebbipleri en ağır şekilde cezalandırılmalı.

Bu elim  olayda hayatını kaybeden madencilerimizin ailelerine  maddi ve manevi destek sağlanmalı.  Her türlü yardım ve destek ziyadesiyle yapılmalı.  Çalışma süreleri göz önüne alınmadan emeklilikleri onaylanmalı. Çocukları devlet himayesine alınarak okutulmalı.

Millet olarak yastayız. Millet olarak birlik içinde olduk. İnsanlarımız bütün programlarını iptal etti. Devlet erkanı,hükümet üyeleri ve muhalefet millet vekilleri anında olay yerine geldi.  Bu birlik ve beraberliğimiz ülkemiz insanlarına  moral oldu.

Bu tarihe geçecek maden kazası insanlığı da etkilemiştir.  Bir  an kendimizi o maden kazasındaki işçilerin yerine koyup düşünelim. Ne kadar düşünebiliriz acaba ?

Allah milletimize bir daha  böyle olaylar göstermesin.

Soma maden ocağında hayatını kaybeden şehitlerimiz ,milletimizin bağrında yaşayacaktır. Onlara Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz. Kalanlara ,aile efradına ve milletimize  taziyelerimizi sunuyoruz.

Onlar kara kömürden ak ekmek yiyorlardı. Helalinden rızıklarını temin ediyorlardı.  Onlar  işallah şahadet şerbeti içtiler.

Allah rahmet etsin.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co