Yaşar Gölcü’de okuma Bayramı coşkusu

Yaşar Gölcü’de okuma Bayramı coşkusu

Yaşar Gölcü İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri okuma yazma öğrenmenin sevincini hazırladıkları programda velileriyle paylaştılar. Minikler yeteneklerini büyük bir izleyici kitlesi karşısında sergilediler.

yasar3 yasar4 yasar5 yasar1

Dulkadiroğlu İlçesi Yaşar Gölcü ilkokulu sınıf öğretmeni Berna Gemcioğlu tarafından 2013-2014 eğitim öğretim sezonunda okula yeni başlayan 25 öğrenciden oluşan 1-A sınıfının hazırladıkları program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Okul müdürü Ali Bucak’ın okuma bayramının anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla devam etti. 1-A Sınıfı öğrencilerinden Ömer Asaf Yıldız ile Özge Güneş’in beraber yaptıkları güzel sunumları velilerden büyük alkış aldı. Birinci  sınıf masalı, sınıfın bütün öğrencilerinin görev almalarıyla canlandırıldı,. Ardından yaşasın okulumuz şarkısı eşliğinde dans gösterisi yapıldı. Atatürk, okulumuz, güle güle büyüyorum, annem,b abam şiirleri okundu. Kızlar ve erkekler gösterisi ile program devam etti. Sınıf öğrencileri tarafından trafik ışıkları ,arkadaş, kuş ve çocuk,Türkiye’miz,23 Nisan, ben çocuğum, bir yıldız olsam şiirleri sıra ile okundu. Küçük kurbağa ve oh olsun şarkıları eşliğinde, öğrenciler cıvıl cıvıl kıyafetleri ile dans gösterileri sundular. Program sonunda öğrencilere okuma bayramı madalyaları hediye edildi.

Okul müdürü Ali Bucak sınıf öğretmeni Berna Gemcioğlu’na başarılarından dolayı plaket verdi.

Hoş geldin güzel annem

Hoş geldin güzel babam

En mutlu gün bugün

Okuyup yazdığım gün

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co