Yaralı Köpeğe cerrahi müdahale

Yaralı Köpeğe cerrahi müdahale

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bir ihbar üzerine harekete geçerek yaralı bir sokak köpeğine cerrahi müdahalede bulundu.

Konu ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veterinerlik İşleri ve Mezbahalar Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “ Belediyemiz Çözüm Masasına gelen ihbar sonucu ekiplerimiz ilimiz Afşin ilçesine giderek, Çoğulhan Mahallesi Linyit İşletmeleri Müdürlüğü civarında bulunan yaralı köpeği ulaşmışlardır. Yaralı köpek zaman kaybetmeden Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon Merkezimize getirilerek müdahalede bulunulmuştur. İlgili veteriner hekimlerimizin muayenesi sonucu köpekte rektum adı verilen bağırsak son kısmının anüsten dışarı çıkmasına bağlı olarak yaşanan rahatsızlığın tedavisi için operasyona alınmış ve tedavisi gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen operasyonla dışarı çıkan bağırsak bölümü anüs içerisine yerleştirilmiş ve tekrar aynı durumun oluşması ihtimaline karşı anüsün tüm çevresinden geçen tütün kesesi dikişi denilen özel bir dikiş uygulaması yapılmıştır. Müdahale sonrasında oluşabilecek komplikasyonlara karşı destekleyici tedaviye başlanmış ve nüks riskine yönelik özel beslenme programına başlanmıştır.  Cerrahi müdahalesi yapılan sokak köpeğinin sağlık durumu iyi olmakla birlikte bir müddet gözetim altında bulundurulacaktır” denilerek bilgi verildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co