Yara Bakım Ünitesi hizmete açıldı

Yara Bakım Ünitesi hizmete açıldı

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Necip Fazıl Şehir Hastanesinde Diyabetik Ayak ve Yara Bakım Ünitesi hizmete açıldı.

Diyabetik Ayak ve Yara Bakım Ünitesi hakkında açıklamalarda bulunan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Semih Yancar, ülkemizde Diabetes Mellitus diğer adıyla Şeker Hastalığının yaygın olduğunu, her 7-8 diyabet hastasından birinde Diyabetik Ayak geliştiğini belirterek, “Diyabetik ayak, şeker hastalarının ayaklarında iyileşmesi güç yaralar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yaralar iyi tedavi edilmezse uzuv kayıplarına neden olabilmektedir. Biz açtığımız bu ünitede diyabetik ayak hastalarının yanı sıra geç yada güç iyileşen veya hiç iyileşmeyen kronik yara olarak tanımladığımız, dolaşım bozukluğuna bağlı oluşan yaralar, bası yaraları, fiziksel travmalara bağlı yaralanmalar, ameliyat sonrası kapanmayan yaralar gibi tüm kronik yaraların tedavisini yapmayı amaçlıyoruz” dedi.

Kronik yara bakımının multidisipliner bir yaklaşım gerektirdiğini ifade eden Yancar yara bakım polikliniği ve 13 yatak kapasite ile açılan ünitede, uzman hekimler ve tıbbi personel tarafından hastanın yarasının durumu değerlendirilerek en uygun tedaviye karar verilerek bakım ve pansumanlarının yapıldığını, bunun yanı sıra yaranın özelliğine göre plastik cerrahi ve genel cerrahi uzmanlarının hastayı yakından takip ederek, hastanın durumu ve ihtiyaçlarına göre gerekli işlemleri yaptıklarını belirtti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co