Yanlış işler !..

Yanlış işler !..

Yanlış işler !

Dedem: Kara gün,bugün gelmesen iyidi ?

Geldin başımıza taç mı edelim ?

Der şiirini söylemeye devam ederdi..17 Aralık Operasyonu ile kim devletin adamı ? kim Pareler yapının adamı ?  kim kimin adamı bir birine girdi.. biz kimin ? adamıyız ?

Ben kimin adamıyım ? sen kimin adamısın ?..

Adamım be !.. benim adamım, yok onun adamı !..

Cemaatçi- değil- halkın adamı, az aklım vardı oda gitti, kim kimin adamı bilemez oldum..

Paraler yapıcı veya değil ama kim kimin adamı ?

Bir kamu görevlisi : ilk soru : “ Paraler yapıcımısın ?”

İkinci soru : Devletin adamı mısın ?

Üçüncü Soru : Derin Devletin Adamı mısın ?

Peki sen kimsin ?.. sen kimin adamısın ?

Kim ? kimin adamı ? işte mesele burada ve yanlış işlerde burada dönüyor..

Böyle olunca Kominist Rusya daki gibi herkes bir birinden korkar hale geldi, bugünlerde bir müdürü göndermek istiyorsan: Ankara’ya iki satır yazı yeterli : Bu müdür paralerci, çocukları onların okuluna ve dershanesine gidiyor diye yaz !..

Gölgeden – Güneş ulaşmaz hemen görevinden alırlar..!..

Bu yanlış bir uygulama insanları öteleştirme – kamplaştırma uygulaması !..

Bir gece operasyonu ile : Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam, Defterdar Yücel Öz ki daha iki ay olmuştu, hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyordu , haydi güle güle diyeceğiz.. Çünkü dün gece operasyonu ile görevden alındılar..

Vergi Denetmenleri Başkanı Ahmet Erdoğan da görevinden alındı, oda paraler yapının kurbanı oldu, yeni yere gitsem mi emekli mi olsam diye düşünüyor..

Ahmet Erdoğan’ı tanırım, Cuma Sağlam’ı da iyi tanırım ikiside çok güzel insandı.. Defterdarımız Yücel Öz ile tanışma imkanımız henüz olmamıştı ama , Cuma Sağlam ve Ahmet Erdoğan , parelerci ise : biz hiç bir şey bilmiyoruz demektir..

Her ikiside dünya güzeli , vatanını milletini seven kamu görevlileri idi.. bir iki satırlık iftira yazıları ile görevlerinden oldular..

Kahramanmaraş’ta 170 kişinin daha görevden alınacağı ifade edilirken, Türkiye genelinde yapılan operasyonlarla bir çok kamu görevlisi görevinden alınıyor..

Kim kimin adamı ? mesele burada..

Bana göre bunlar yanlış işler..

Bunu yapan Ak Partiye iyilik yapmıyor.. öteleştirme yapıyor ki yanlış da burada..

Herkes bir birine sorar oldu: Sen kimin adamısın ?

Böyle devlet idare edilmez, böyle yönetim olmaz, suçu olanı görevden alırsın ama : 1978 olayları sonrasında bir bekçi Hüseyin Kartal vardı.. Hataylı alevi bir vatandaşımız, oğlu daha sonra Özal suikas yapmıştı.. kongre de konuşurken.. hatırlarsınız..

Bekçi Hüseyin sokaklarda gezerdi kim hoşuna gitmezse sıkıyönetimi iki satır yazardı.. şurada bir kişi var alın bunu diye.. alınan kişiye bir ton dayak, üzerine 3-5 cinayet suçu yapıştırılarak doğru Adana’ya sıkıyönetim mahkemesine ne canlar gitti. O dönem..

O dönem bunu yazmak mümkün değil, böyle bir yazı yazsan sıkıyönetim mahkemesinde üç beş cinayet suçu ile gözlerin delikde ışıldardı..

Bugün bekçi Hüseyin kim bilemiyorum ama : yapılan 1978 de ki gibi yanlış , suçsuz insanları cezalandırıyorlar..

Elbette kamu görevlileri değiştirilir.. Vali, Kaymakam, Müdürlerin yerleri değiştirilir ama iki ay bile olmayan Deftertarı almanın bir mantıklı yanını bana gösterin..

Kahramanmaraş’ın Bekçi Hüseyin yanlış işler yapıyor, yanlış kişileri fişliyor.. buradan Ak Parti İl Başkanı Metin Doğan ve Ak Parti yönetimine sesleniyorum.. bu bekçi Hüseyin yanlış bir adam yanlış iş yapıyor..

Kamu kurumunda görev yapan görevlileri fişleyen zatı muhterem, bugüne kadar yaptığın pek doğru değil ama gider ayak şu kültür müdürü Seydi Küçükdağlı’yı da fişlerde Maraş kurtulur umudu ile bunların yanlış iş olduğunu bir kere daha söyleyerek, iyi günler diliyorum..

Iyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co