Yalçın: İstikrar sürsün

Yalçın: İstikrar sürsün

KAHRAMANMARAŞ- Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yaptağı konuşmada:” Önümüzde seçim var Türkiye de İstikrarın sürmesi gerektiğini söyledi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi salonunda, İstiklal Marşımızın okunması saygı duruşu, ve Kur’an-ı Kerim okunması ile açılan toplantının açılış konuşmasını MEMUR-SEN İl Başkanı Abdulaziz Aydın yaptı.

Aydın : 213 Kazanım elde eden Memurların durumunun 2016-17 yılında çok daha iyi olacağını söyledi.

memur2

Toplantıda konuşan Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu ise, 3. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde elde edilen kazanımlar hakkında konuştu. Memur-Sen’in kararlı bir duruş ortaya koymasıyla bugüne kadar ki en iyi toplu sözleşmeye imza atıldığını vurgulayarak, “Sosyal kazanımlar rekor seviyeye ulaştı. Kazanımlarımızla sadece toplu sözleşme tarihine değil çalışma hayatına damgamızı vurduk. Kamu görevlilerinin zaferiyle sonuçlanan 3. Dönem Toplu sözleşmesiyle, 2016 yılı için yüzde 6+5, kümülatif ise yüzde 11.3, 2017 yılı için yüzde 3+4 kümülatif ise yüzde 7.12 zam alarak enflasyon canavarının başını ezdik. Bu iki yıllık bazda yüzde 19.2 zam demek oluyor” dedi.

memur3

TBMM Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil: “İşin doğrusu buraya ben dinleyici olarak, Memur Kardeşlerimize destek olmak, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kardeşimize hoş geldiniz demek için gelmiştim..

Bize konuşma verilmesi bizim için sürpriz oldu…Memursen Genel başkanı Ali Yalçın bey ve ekibi toplu sözleşmelerde dik durdu, günlerce mücadele verdi, Ankara da yakinen takip ettik, güzel başarıya imza attılar kendilerini kutluyorum,” dedi.

memur6

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili adayı, eski vali, Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Celalettin Güvenç: “ Sendikanın kurucu başkanı İnan’ı rahmetle anarak başladığı konuşmasında: “ 7 düven o yiğit adamı saldırıyor, Türkiye’yi bölüp parçalamak istiyorlar, bugün her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var, birlik olalım, diri olalım, bir olalım, dik duralım, Türkiye 1 Kasım da yeniden silkinerek ayağa kalkacağına inanıyorum, sizlerden destek bekliyorum,” dedi.

İl il gezerek üyelerine Memur-Sen’in kazanımlarını itibarsızlaştırmak isteyenlere cevap veren Genel Başkan Ali Yalçın : “Biz kazanımların adresiyiz onlar kaybedenler kulübü. Biz vaat değil icraat sendikacılığı yaparken, onlar sadece fitne üretiyor” dedi.

memursen

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye” sloganıyla 81 ilde düzenlenen İl Buluşmaları kapsamında bu kez Kahramanmaraş’da teşkilat ve üyelerle bir araya geldi. Şekerdere yolu üzerindeki Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezin de  yapılan buluşmada konuşan Yalçın, önemli açıklamalarda bulundu.

Memur-Sen’in kazanımlarını her fırsatta hedef alanlara tepki gösteren Yalçın, “Toplu Sözleşme’de masaya çakılı kalanlara rağmen 213 kazanım elde ettik. Basına verdiği fotoğrafla perişan olanlar şimdi fitne üretme peşinde. biz emeğin ve ekmeğin, onlar kaos ve karmaşanın peşinde. Biz kazanımların adresiyiz onlar kaybedenler kulübü… Biz vaat değil icraat sendikacılığı yapıyoruz. 9 yıl masaya oturdular, ama ilaç niyetine bir tane kazanım elde edemediler. Bunun hırsı olacak ki; dün masadan eli boş dönenlerin 213 kazanımı duyunca dili çok dönmeye başladı. Memur-sen varsa özgürlük, kazanım, cesaret var demektir. Memur-Sen varsa bu ülke korku tünelinden çıkar, Türkiye’ye kurulan bütün tuzaklar tarihin çöp sepetine gider” diye konuştu.

İSTİKRAR SÜRMELİ

Konuşmasında “İstikrar” vurgusu yapan Yalçın, “3. Dönem Toplu Sözleşmelerde elde edilen mali ve sosyal haklar da dahil olmak üzere 13 yıldır üretilen sosyal ve sessiz devrimlerin sırrı istikrardır. Bu kazanımlardan geri dönülmemesi ve yeni kazanımların sürmesi için  siyasal ve ekonomik istikrarın sürmesi ve toplumsal barışın devam etmesi gerekmektedir” dedi.

Memur-Sen’in her platformda terörün karşısında olduğunun altını çizen Yalçın, Milli İrade Platformu olarak İstanbul’da, Memur-Sen öncülüğünde Diyarbakır’da 600 STK ile bir araya gelerek açıklama yapıp, Ankara’da “Teröre hayır, kardeşliğe evet” yürüyüşünde tüm toplumsal kesimleri bir araya getirdiklerini hatırlattı. Yalçın, “Biz sorumluluk alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Ebedi kardeşliğimiz için elimizden geleni yapacağız. Vesayet ve terörün tek amacı ülkeye zarar vermek ekonomiyi yerle bir etmektir. Onun için dik duracağız, kardeşliğimize sahip çıkacağız, irademizi hedef alanlara hep birlikte “biz diz çökmeyeceğiz” diyeceğiz.  Milletin egemenliğini çalmak isteyen küresel aktörlerin oyunlarını bozup, vesayet iklimini tekrar hâkim kılma çabalarına izin vermeyeceğiz” dedi

memur

Toplantıya:

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, TBMM Türk Parlementerler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak, Milletvekili adayı Celalettin Güvenç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, çok sayıda davetli katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co