YALANCI MERKEL

YALANCI MERKEL

Almanya her zaman ki; tavrını yine sergiledi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin programlarına izin verilmemesi üzerine Türkiye’nin tepkisi karşısında açıklama yapan Merkel verilmeyen izin için “Federal Hükümetin değil yerel yönetimlerin işi” diyerek üzerinden tepkileri atmak istedi ancak Alman Belediyeler Birliği Deutsche Stadtealeg Berlin’ e Merkel’ nin açıklamalarını kabul etmeyerek sert çıktı.

Almanya’nın derdi Bakanlarımızın Türk vatandaşlarımızla buluşmasını engellemek… Almanya her fırsatta Türkiye’nin huzurunu kaçırmak isteyenlere kapılarını açan bir ülke…

Şansölye Merkel Başbakanlığı döneminde Türkiye Almanya ilişkilerini kuvvetlendirecek bir adım atmadı, atmadığı gibi krizlere sebep olacak tavırlar sergiledi.

Türkiye Almanya ilişkilerinde son yıllarda en iyi dönemi 1998-2005 arası Gerhard Schörder Başbakanlığında yaşadı. Schörder Türkiye’nin AB üyeliğine de destek vermesi yakınlaşmanın daha da ileriye gitmesini sağladı.

Her fırsatta Türkiye’nin AB ve Avrupa için önemli olduğunu belirtti. 2005 de görevi devir alan Merkel ise bu güzel ilişkileri zedeledi. Yaptığı ile söylediği genel olarak farklı oldu. Son olarak iki Bakanımızın kendi vatandaşları ile bir araya gelmesine engel olması, bunu da yerel yönetimlerinin kararı diyerek kendini temize çıkarma planı da suya düştü. Çünkü! Yerel yönetim suçlamaları kabul etmedi. Merkel’ in yalan açıklamaları da ortaya çıktı.

Almanya kendi ırkı dışındakilere her zaman öteki gözüyle bakmıştır. Özelliklede Müslümanlara…

Almanya CHP ve HDD’nin Hayır kampanyası için her türlü kolaylığı sağlarken evet’ in sebeplerini anlatmak isteyen Bakanlarımızın etkinliklerine engel çıkarması hayırcılara destek vermesinin en belirgin halidir. Almanya’dan sonra Hollanda ve Adolf Hitler’in ülkesi Avusturya’da hayırcılara destek vereceğini açıklıyor. Verseniz ne yazar sizin Hayır’ınızdan ne hayr gelir.

Ey Almanya siz! Türkiye adaletinin aradığı gazeteciyim diye geçinen teröristleri ağırlamaya devam edin. Ülkenizdeki terör toplantılarına kandilin teröristlerini telekonferansla katılmasına izin verin. Bilin ki; terörden medet umanlar, bir gün terörün acımasızlığı ile buluşursunuz.

Almanya’nın gerçek sancısı Türkiye’nin ekonomi olarak büyümesidir. Üçüncü havalimanı uykularını kaçırdı. Her fırsatta demokrasiden bahseden Almanya  bir ülke Bakanlarının kendi vatandaşları ile görüşmesine engel oluyorsa bunun adı demokrasi olamaz…

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya’nın tutumuna sert konuştu.“Bunların demokrasiyle uzaktan yakından ilgisi yok. Nazizm’in Almanya’da bittiğini zannediyordum, meğer hala devam ediyormuş. Ben istersem Almanya’ya gelirim ve kapıdan sokmadığınızda veya konuşturmadığınızda dünyayı ayağa kaldırırım” dedi bu açıklamalara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den anında destek geldi. Bahçeli’nin böyle durumlarda desteğini her zaman takdir etmişimdir.

Son söz Merkel ayıp etti…

İlkel Merkel; bu isimde size yakıştı…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“YALANCI MERKEL” için bir cevap

  1. dogan dedi ki:

    Aline sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co