Yahya Kemal öğrencilerinden Mehmetçiğe mektup

Yahya Kemal öğrencilerinden Mehmetçiğe mektup

Yahya Kemal İlkokulu öğrencileri, “Ahde vefa”  diyerek moral vermek ve her daim yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına askerlerimize yazmış oldukları mektupları Okul müdürümüz Hüseyin Yılmaz, 4-C Sınıf öğretmeni Murat Ardıç ve öğrencileri ile birlikte Kahramanmaraş Garnizon Komutanlığına teslim etti.

“BU DUYGULAR HERKESİN DUYGULARI”

Projenin mimarı olan Sınıf öğretmeni Murat Ardıç, yazılan mektuplarda; bu duygular Türk milletinin duygularıdır. Çocuklarımız burada huzur içerisinde ders görüyorlarsa, huzur içerisinde evlerimize gidebiliyorsak, gezebiliyorsak oradaki askerlerimiz sayesindedir. Onlar orada zor şartlar altında çatışmaya girerken ve acı dolu haberleri duyarken, rahat ve huzur içerisinde olamayız. Olmamamız gerekiyor. Hepimiz bu duyarlılığa sahip olmalıyız. Bizde burada öğrencilerimle hiç değilse küçükte olsa onlara duygularımızı iletmek istedik. Çünkü biz onları çok seviyoruz ve hep onların yanında olacağız” dedi.

Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz; Öğrencilerimiz, minik kalpleriyle vatan için, canını feda eden şanlı askerlere mektup yazdılar.  Bugün sinemalarda duyduğumuz birçok kahramanlardan bahsederiz ya, bizim çocuklarımızın kahramanları aslında Türk askerleri.  Ben bunu gördüm. Bundan gurur ve onur duydum. Çocuklarımızı çok doğru yetiştirdiğimizi anladım, dedi.

Kurmay Albay Uzay Şahin;  Ülkemizin içinde bulunduğu zor durumda, öğrencilerimizin milli ve manevi duygularını mektupla anlatarak biz Mehmetçiklere moral vermesi beni çok duygulandırdı. Bizler sizler için varız. Sizler birer çiçeksiniz. Ülkemizin ve milletimizin geleceğisiniz. Siz değerli öğretmen ve öğrencilerden isteğimiz, Vatanına, milletine, anasına-babasına hayırlı evlat olmanızdır. Pırıl pırıl bu öğrencileri gördükten sonra buna olan inancım daha da pekişmiştir, dedi.

Daha sonra Şahin, mektup yazan öğrencilere teşekkür belgesi takdim etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co