Ya deliler Taşlarlarsa ?

Ya deliler Taşlarlarsa ?

Ya Deliler Taşlarlarsa !…

Bir dostuma vekil adaylarını sordum:

Oda bize bir deli fıkrası değil gerçeğini anlattı..

Bende size yaşadığım olayı anlatarak fıkraya girmek istiyorum..

Ankara dan Maraş’a geleceğiz: Milletvekilimiz Sıtkı Güvenç gelin bizimle vip den geçelim dedi.. aracımızı milletvekilleri otopark yerine park ettik.. ve vip den Hava alanına girdik..

Meclis de : bir birini yiyenlerin vip salonunda sarmaş dolaş olduklarını, bir birlerine kahve ısmarladıklarını ve TBMM konuşan o adamlar olmadığını gördüm..

Hatta : Solcu diye bildiğimiz vekilin orada namaz kıldığını gördüm..

Hepsi kibar bir birine saygılı : olayları anlatıp gülüyorlar hem de nasıl ?…

Delimi ? akıllımı bu insanlar ben karar veremedim !..

Maraşlı Dr. Ökkeş Ejderoğlu, Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine bir gün baş hekim olur..

Barbaros Hayrettin Paşanın leventlerinin torunları olan :Maraşlılar pratik zekalı olduğu için Maraşlı aklı ile hastanede değişim başlar..

Akıl hastanesindeki ilk gününde baş hekim olarak : Delileri dini inanç ve çalışma ile tedavi edeceğini öne sürerek bir çalışma başlatır..

Hastane yönetimi baştan kabul etmese de bir deneyelim derler:

Hastane bahçesindeki : Kulübeyi Kabe yapar, hastanenin arka bahçesindeki tepeyi Arafat dağı yapar, üzerine hacı adaylarını yatması için çadır kurulur, yan taraf daki dereyi ise Müzdelife, mina, Şeytan taşlama yeri  yapar.. buraya da çadırlar kurarlar, bire bir Mekke şehrini yaparlar.

Delilere ihram giydirir.. sonra Kabeyi tavaf yaptırır, Arafat dağına çıkarır, sonra, Müzdelife vakfesini yaptırır, bir gün sonra Mina ve Şeytan taşlamada yaptığı yaptırır ve traş olur, kurban keserler ve dua ederek hacı olurlar.. ihramdan çıkarak kabeyi tavaf etmeye devam ederler..

Yorulan: Hac yapmanın zorluğunu gören deliler tap gibi yatarlar.. herkes rahat bir nefes alır.. hiçbir sorun kalmaz..

Deliler: kafayı fırlattıkça  : Haydin Hac yapmaya diyerek tüm delilere ihram giydirirler hacı görevi başlar. Tavaf , Arafat , mina, şeytan taşlama ve yorulan deliler yine yatmaya başlarlar..

Sonra bakarlar ki : Her hac’dan sonra deliler bir hafta yatıp dinleniyorlar kimseye zararları yok, bunun üzerine her hafta hac yapma kararı alırlar..

Böylece hastane de hiçbir sorun kalmaz: her iş tıkır tıkır giderken, bir gün makamına gelen başhekim, kendi  odasının camlarının kırıldığını ve tüm delilerin odasına :” Büyük Şeytan diye taş attığını görür ve hastaneye uğramadan kaçar !

Biri sorar : Hocam ne oldu ?

Her işi biz planladık der : Sonunda şeytan oldum.. der..

Görevini bırakır..

4 yılda önümüze bir sandık konuyor : haydin hacı olun diyorlar, etrafında dönüyoruz, hacı oluyormuşuz olmuyor muyuz, bilemiyorum ama , bu halk bir gün uyanırda şeytanı taşlamaya başlarsa işte o zaman fena demektir..

Dayama vekil adaylarına oy isteyenleri bir gün bu halk taşlarsa o zaman durum fena olacaktır.. Bu oyun ne kadar gidecek..?

Deliler: akıllılar bir gün bir araya gelirse durum fena..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co