VURAL; “5. KTM FUARINA KATILIM BİZİ MUTLU ETTİ” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

VURAL; “5. KTM FUARINA KATILIM BİZİ MUTLU ETTİ”

Bu haber 01 Ekim 2019 - 14:14 'de eklendi ve 896 kez görüntülendi.

Türk Tekstilinin en önemli illerinden biri olan Kahramanmaraş’ta, bu yıl  5.cisi düzenlenen Uluslararası 5.Kahramanmaraş Tekstil Makinaları Fuarını düzenleyen ECR Fuarcılık Yetkili ümit Vural, Kahramanmaraş’ta görev yapan yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlene n Fuarla ilgili de konuşan Vural; “5. KTM Fuarı’na katılım bizi mutlu etti” dedi.

KAHRAMANMARAŞ TEKSTİL MAKİNELERİ FUARI ULUSLARARASI BİR HÜVİYETE BÜRÜNDÜ

            Kahramanmaraş Küçükev Et Lokantısı’nda basın mensupları ile bir araya gelen Vural; “Bu yıl Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarının 5.sini yaptık. Artık Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı uluslararası bir hüviyete büründü ve Uluslararası fuarlar takviminde yer alan bir fuar haline geldi. Malumunuz bu senenin başından belli Türkiye’nin global Dünya’daki ekonomik krizden dolayı zor bir süreç geçirdik. 2019 yılı bu sektörler için zor bir yıldı. Ancak bizim bu ekonominin sıkıntılarına ilave birde Dünyada 4 yılda bir yapılan İTMA BARCELENO Fuarı vardı. Bu anlamda bu fuarın burada yapılıp yapılmaması ile ilgili ilk başta kararsız kaldık ama daha sonra Kahramanmaraş Sanayicisinin desteğiyle devam etme kararı aldık. Aslında çok riskliydi, çok tedirgindik. Şimdiye kadar fuarımız da yer almamış, hiç katılmamış bazı firmalarında Barcelono’da ki büyük fuara rağmen ve piyasadaki krize rağmen fuarımızda yer almaları, gelmeleri ve üstüne üstlük makinelerini getirmeleri çok mutlu etti. Biz bundan sonra ne olursa olsun Kahramanmaraş’ta Tekstil Makine Fuarının Kahramanmaraş’la özdeşleşmiş bir fuar olduğuna karar verdik. Bundan sonra 6.sı, 7.si, 8.si olmak üzere hep birlikte Kahramanmaraş Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarını devam ettiriyoruz. Önümüzdeki yıl aynı aylarda kısmetse hep birlikte bu fuarı yapacağız. Bizlere verdiğiniz katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Basın Mensuplarının sorularını da cevaplayan Vural Konuşmasına şöyle devam etti; “88 yabancı, 32 firma direk sözleşme imzalayarak katıldı. Toplam katılımcı sayımız 146. 48’i Türk Firması var. 7 Kahramanmaraşlı firmamız var. Geçtiğimiz yıla göre katılımda yüzde 8 düşüş var. Ziyaretçi rakamları ise 9.500 civarında geçen yıla göre yüzde 12 artmış durumda. Global piyasada yaşanan kriz ve bu yıl 4 yılda bir gerçekleştirilen ITMA ile aynı sene Haziran ayında sonra bu fuarının yapılıyor olması kaynaklı” dedi.

Vural; “Kahramanmaraş’ta her sene katılım fazlalaşıyor. Tekstil makine imalatçıları çoğalıyor. Kendilerini geliştiriyorlar bu bizim için büyük övünç kaynağı. Aynı zamanda bu yıl Belçika’dan şimdiye kadar fuarımıza gelmemiş bir firmamız vardı dokuma makine imalatçısı da katıldı bu da bizi memnun etti. Ben Fuarımıza destek veren, fuarımızı ziyaret eden herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN