VOSVOS Dernekleri terörü protesto edecek

VOSVOS Dernekleri terörü protesto edecek

Vosvos Gaziantep ve Kahramanmaraş üyeleri 13 Eylül Pazar günü artan terör olaylarıyla ilgili törenle Gaziantep’te lanetleyecekler.

82 üyesi olan Vosayıntap-VOSVOS Gaziantep ve Kahramanmaraş, 13 Eylül Pazar günü 14.00’de Gaziantep Demokrasi Meydanında toplu protesto yapacaklar. Üye olmayanların da katılabileceği, terörü lanetleme etkinliğinin ülke genelinde 30 ilde eşzamanlı yapılacağı öğrenildi.
Vosayıntap-VOSVOS Gaziantep ve Kahramanmaraş üyelerinin yaptığı açıklama şöyle: “Ülkemiz sabır sınırlarını ve insan aklını zorlayan bir ateş çemberinin içinde. Her gün, şehit haberleri ile güne başlıyoruz. Geceyi zehir zemberek başka haberlerle bağlıyoruz diğer güne.
Öncelikle, bu saldırılarda hayatını kaybeden tüm Asker ve Polislerimize Allah’tan rahmet, halkımıza ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Ulusal Vos Gönüllüleri olarak, 6 Eylül 2015 tarihinde Hakkâri Dağlıca’da şehit edilen Askerlerimizin acısıyla dağlanan yüreğimiz daha soğumadan Iğdır ve Tunceli’de şehit edilen Polislerimizin acı haberi üzerine, ulusal çapta bir hareketle, bu ölümlere, acılara, her gün yenileri eklenen,  şehit haberlerine “DUR” demek istiyoruz.
Çok sayıda Vosvos Severden oluşan Derneklerin ve Kulüplerin bir araya gelmesiyle, savaş için üretilen ama “barış ve kardeşliğin” simgesi olarak günümüze kadar gelen Vosvoslarımızla herkesi, barışa ve huzura davet etmek istiyoruz.
13 Eylül Pazar günü saat 14.00 itibariyle yaklaşık 30 vosvos derneği ve kulübü ile Türkiye’de eş zamanlı başlayacak bir korteje imza atacağız.
Kortejin amacı; “Şehit Ailelerinin acılarını paylaşmak, terörü lanetlemek, bu topraklarda yaşayan herkesi barışa ve kardeşliğe davet etmek, bizi bir arada tutacak toplumsal değerlere yeniden vurgu yapmaktır.
Odak noktamızın; barıştan, kardeşlikten ve huzurdan yana olan pek çok vatandaşımızla aynı paydada buluştuğunu yeniden hatırlatarak, silahların susması, acıların son bulması dileğimizi Vosvos Severler olarak saygıyla sunuyoruz” dedi.

vosvos (4)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co