Veysi Kaynak’a Muhteşem Karşılama

Veysi Kaynak’a Muhteşem Karşılama

KAHRAMANMARAŞ/  Başbakan Binali Yıldırım’ın 65. Hükümet’i kurarak Başbakan Yardımcısı olan Veysi Kaynak ilk ziyaretini memleketine yaparak muhteşem bir karşılama töreni yapıldı.

Kahramanmaraş Havaalanı’nda Vali Mustafa Hakan Güvençer, Belediye başkanları çok sayıda vatandaş ve partili tarafından karşılanan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve beraberindeki eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Milletvekilleri M. Uğur Dilipak, M. İlker Çitil, Nursel Reyhanlıoğlu, İmran Kılıç, önce şehitliği ziyaret etti.

Sonra Ak parti il divan toplantısı, Ak Parti İl Başkanlığı ziyareti, Valilik ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyareti, esnaf ziyaretinden sonra Gaziantep üzerinden Ankara ‘ya gitti.

veysikaynak (5)

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, ilçe belediye başkanları, Ak parti teşkilatları üyeleri ziyarette Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ‘ı yalınız bırakmadı..

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak bir anlamda hayırlı olsun ziyaretini Kahramanmaraş’ta kabul etti.

Şeyhadil Mezarlığı’ndaki şehitliğe giderek burada dua etti. Kuran-ı Kerim okunmasından sonra buradan da Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Kahramanmaraş İl Danışma Kurulu toplantısına katıldı.

Bakan ve Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, isim isim Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerini sayarak verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Bugün 27 Mayıs Darbesi’nin yıl dönümü olduğunu hatırlatan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak: “Yedi düvenle savaş yapan Türkiye ve Kahramanmaraş’ta 1 Kasım’dan bu yana sadece 25 şehit verdik 27 Temmuz sürecinden bu yana, Malazgirt’ten beri Anadolu’yu bize vatan yapan bütün şehitlerimize Kahramanmaraş’ı düşman işgalinden kurtaran kalesinde düşman bayrağı dalgalanırken Cuma caiz değil diyen Kahramanmaraş bize mezar olmadan düşmana gülizar olamaz diyen Allah için memleket için hürriyet için inanç için mücadele veren şehitlerimize de tamamı da ve şimdi vatanın bölünmez bütünlüğü için gerçekten orda operasyonlara giden bizim özellikle asker ve polis kardeşlerimiz oraya gönüllü gidiyorlar. Orda canlarını bizim için millet için vatan için feda ediyorlar. Yine bugün 27 mayıs Türkiye’nin milletin idaresine silahla tankla tüfekle müdahale edilen ve milletin adamı Menderes’in idam ediliş yıl dönümüdür onu da Rahmetle anıyorum” dedi.

veysikaynak (6)

“TERÖRLE MÜCADELEDE TAVİZ YOK”

Terörle mücadelenin sonuna kadar süreceğini kaydeden Kaynak, “Terörle mücadele tavizsiz devam edecek. Terörle mücadele son terörist teslim oluncaya ya da telafi edinceye kadar devam edecektir. Bu mücadele sadece PKK ile mücadele değildir. Türkiye tek terör örgütü olarak PKK ile mücadele etmiyor. Türkiye en başta kendi içimizde bir paralel terör örgütüyle de mücadele ediyor. İşte geçtiğimiz günlerde milli güvenlik kurulu paralel yapıyı terör örgütü olarak karar bağladı. Ve bu örgüt aslında silahlı terör örgütünden çok daha fazla zarar verici boyutta işler yapıyor. Türkiye bu süreçte bununla da mücadelesine devam ettirecek. Türkiye bizim 65 yıllık müttefiklerimiz, Amerika’nın NATO üyesi ülkeleri olarak desteklediği maalesef PYD ile mücadele içerisinde. Bizim müttefiklerimiz Suriye’de, PKK’nın Suriye kolu PYD’yi destekliyorlar. Ve PYD’ye Avrupa ülkelerinde birçok başkentte irtibat bürosu açmaya müsaade veriyorlar. Avrupa birliğinin merkezi Brüksel’de çadır kurabiliyorlar. Yine milli güvenlik kurumu bu durum karşısında ağır eleştirisini yerine getirmiştir” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile birlikte danışma kurulu toplantısına katılan eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Ak Partili olmanın bir ahlak olduğunu söyledi. Veysi Kaynak’tan bahsederken ”Kardeşim” diyerek ismini zikreden Ünal, Ak Parti teşkilatının her birinin gönlünde bir dostu bir derdi ve büyük bir medeniyet coğrafyasının misyonunu taşıyan ve ufka bakarken ufukta hayal ettiği günlerinin yakın olduğunu gören ve bu medeniyetinin temel ocaklarından birisi olan Kahramanmaraş’ın 13 yıldan beri bu bayrağı bu sevdayı bu derdi bu tasayı taşıyan değerli kardeşleri olduğunu belirtti.

Ünal ”Ak Partili olmak bir ahlaktır Ak Partili olmak bir ocakta adeta ilmik ilmik gef gef dokur gibi bir ülkenin geleceğini dokumaktır.  Hele hele Recep Tayyip Erdoğan’ın arkadaşı olmak onurların en büyüğüdür. Biz Ak Parti kurulduğunda şunu söyledik bu partiyi biz kurmadık bu partiyi bu millet kurdu. Biz sadece tabelasını astık. Çünkü bizim hamurumuzu bu millet yoğurdu. Kumaşımızı bu millet dokudu ve biz her zaman milletin kendisi olduk. Kahramanmaraş gibi bir şehirde siyaset yapmak Kahramanmaraş gibi güzel insanların olduğu şiirin edebiyatının derdin davanın istikbalin şehrinde siyaset yapmak ve bu şehrin sevdası olmak bizim için her zaman bir onur oldu. Ve bizim siyasetimizi 18.yüyıl toplum düşüncesiyle 19.yüzyılın sosyalajik kavramlarıyla 20.yüzyılın pos modelimizin bakış açısıyla bizim siyasetimizi bugün anlamaları mümkün değildir.  Bizim siyasetimizi Türkiye’nin ve dünyanın geleceğinde var olan iyiliğin merhametin ahlakın insan değerlerini yeniden yerli yerine oturduğu siyasetimizin adıdır. Bizi bir bakım siyasi hırslarla kişisel hesaplarla geçmiş siyaseti anlayışlarla ve tanımlamaya kalkışmak yanlıştır. Biz bir saatin dişleri gibiyiz biz bir takımın oyuncuları gibiyiz. Bizim için tek bir şey vardır Türkiye’yi düzeltmek ideali vardır. Her şeyin merkezinde Türkiye sevdası vardır. Biz ne dedik sen ben yok Türkiye var dün Mahir olur bugün Veysi olur yarın bir başkası çıkar gelir o yönetir Türkiye’yi. O yüzden bugün bizim sevinç günümüz. Sevgili kardeşim dostum Veysi Kaynak beyi bütün kalbimle tebrik ediyorum Kahramanmaraş’ın bugün sevinç günüdür. Kahramanmaraş’ın bugün Başbakan Yardımcılığı ile en yüksek derecede temsil edildiği gündür ”dedi.

veysikaynak (2)

BUGÜN BİZİM İÇİN ÇOK GÜZEL BİRGÜN

Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir de duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Veysi Kaynak’ın Başbakan Yardımcısı olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Özdemir ”Milletin adamlarının bu dava için verdikleri hizmet için bizi bu davaya hizmet ve nasip eden rabbime hamd ediyorum. Bizim için çok güzel bir gün geçen hafta çok güzel günler geçirdik. İkinci olan kongremize büyük bir katılım gerçekleştirdik. Ve teşkilat başkanımızın da sizleri selamlarıyla birlikte söylemek istiyorum. Genel merkezimiz bizden 12 otobüs istemişti biz 20 otobüs gönderdik. Tabi kongreden sonra genel merkezimizin başbakanımızın velilerimizin bize hediyesi vardı başbakan yardımcımız Kahramanmaraş Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilimiz Veysi Kaynak’ın Başbakan Yardımcılığı görevine getirilmesi ”

Konuşmaların ardından Veysi Kaynak ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri esnaf ziyaretinde bulundu. Kaynak Kapalı Çarşı’da bulunan babasının eski iş yerini ziyaret ederek ”Bizim çocukluğumuz buralarda geçti. Buralarda çok anılarımız var ”dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co