Veysi Kaynak’a “Çok güçlü destek verip, “Çok yatırım almalıyız”

Veysi Kaynak’a “Çok güçlü destek verip,  “Çok yatırım almalıyız”

Veysi Kaynak’a “Çok güçlü destek verip,

“Çok yatırım almalıyız”

Kahramanmaraş Halkı seçim zamanı geldiğinde Kahramanmaraş’a hizmet gelmiyor. Kahramanmaraş Ak Parti’ye oy verme sıralamasında 3. Oluyor. Ama karşılığını alamıyor. Hızlı Tren gelmiyor, Kahramanmaraş- Göksun- Kayseri, Kahramanmaraş- Nurdağ arası yollar, Turizm, ve eğitim alanında hizmet yok diye sitem ederler. Bunları yazsanıza gazeteciler diye  gazetecilere diye feryadı basarlar.

Aynı bağırıp feryad eden şahıslara Bir Milletvekili yada Belediye Başkanı ile seçim çalışmalarını haber yapmak  için gittiğinizde konuşan şahıslar kuzu gibi oluyor. Bir isteğiniz var mı diye soran siyasetçilere, anında cevap veriyorlar. Abooo ne isteğimiz olacak sayın vekilim, sayın başkanım, Siz böyle devam edin biz sizin hep arkanızdayız. Buralara kadar zahmet etmişsiniz. Bizim oy size Tayyip Baba’ya. Tayyip Baba ne derse o olur. Sizin gezmenize gerek yok. Oy gelmeyen yerleri gezin. Biz çok memnunuz. Allah sizlerden razı olsun. Bir çay, Kahve için. Ne içersiniz? Gibi çok değişik cümleler kurarlar.

Seçim olur biter başlarlar kazan kaynatmaya. Ya bunlara da oy verdik ama Kahramanmaraş’a hiç hizmet etmiyorlar. Ya koskoca Başbakan Yardımcımız var hala hizmet yok. Bakanımız oldu gene hizmet yok. Keşke bunlara oy vermeseydik. Baksana bir hızlı treni getirmediler. Bu şehirde Belediye Başkanları zaten çalışmıyorlar. Milletvekilleri zaten ortada yok. Ne olacak bu Kahramanmaraş’ın hali diye başlarlar serzenişe. Bu yıllardır böyle devem eder gider.

Kahramanmaraşlıların bu şekilde hareket etmeleri Kahramanmaraş’a bir şeyler kazandırmaz. Halkımız gerçekten söylemek istediği bir şey olduğunda Milletvekiline Belediye Başkanına söylemeli. Gazeteci sen yaz diyor. Gel konuş bir de fotoğrafını çekeyim haber yapayım halkın istekleri diye diyorsun. Olmaz beni çekme ama sen yaz. Ondan sonrada milletvekili ve belediye başkanlarını görünce hiçbir isteğimiz yok. Canınızın sağlığı. Tayyip Baba ne emrederse o. Biz Tayyip Erdoğan’ı çok seviyoruz. Sizin gezmenize gerek yok diyeceksin. İnsanlar söylemlerine dikkat etmeli. İkili söylemlerden uzak durmalı ve gerçekçi konuşmalı. Dedikodu yapmamalı.

Şimdi konuya gelelim.  Bu şehir Hükümet kanadında en güçlü şekilde temsil ediliyor mu ediliyor. Cumhuriyet tarihi boyunca ilk defa bir başbakan yardımcılığı aldımı aldı. Oy verme bakımından en çok oyu veren iller arasına girdi mi? Girdi. Hatta nüfus bakımından emsal  Büyükşehirler arasında 1. Oldu.

Buraya kadar her şey  normal.  Şimdi insanlar koskoca Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak var. Hala hızlı Tren gelmedi. Hala ulaşım sorunu bitmedi gibi. Veysi Kaynak elbette bu konuları takip ediyordur. Bunlar program dahilinde olan ve bir şekilde çalışması yapılan konular. Kahramanmaraşlılar, Sivil toplum örgütleri,   Veysi Kaynak’tan yeni şeyler istemeliler. Mesela Sağlıkla ilgili, yeni Hastaneler, Stad konusu, Turizm Konusu, Yeni ulaşım yolları. Misal deniz yor ki Karayollarının Kahramanmaraş’a bir gıcığı mı var. Neden bu şehrin ulaşım sorunları bitmiyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Kahramanmaraş’a yaptığı  yolların kalitesi düşük. Karayolları buraya bakmıyor deniyor.  Karayollarının Bölge ağı çok geniş. Antalya’dan Kahramanmaraş’a kadar bakıyor. Bizim bunlarla kaybedecek zamanımız yok. Gelin O zaman Kahramanmaraş’a, karayolları bölge Müdürlüğü kurulmasını isteyelim. Kahramanmaraş’ın ekonomisini canlandıracak bir acemi birliği isteyelim. Bir Polis Okulu isteyelim.  Kahramanmaraş’ın tanıtımına katkı yapacak bir TRT Bürosu isteyelim. Kahramanmaraş’ın eğitim konusundaki eksikliklerini isteyelim.  Buna benzer örnekleri artırabiliriz. Biz konuşulmuş ve programa alınmış projeler yerine yeni şeyler isteyelim.

Veysi Kaynak, Kahramanmaraş için bir şeyler yapmak istiyor. Kalıcı şeyler yapmak istiyor. Ama Kahramanmaraş’ta hantal bir yapı var. Kahramanmaraş’ta Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl, ilçe Başkanları, Kamu kurum müdürleri, herkes ayağa kalkmalı. Bir sirkelenmeli. Bu fırsatlar bir daha ele geçmez. Şehrin ileri gelen, işadamları, eşli yeni belediye başkanları, eski yeni il başkanları, muhalefet partileri, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan bir oluşum olmalı ve 2019’ a kadar Kahramanmaraş’ı nasıl kalkındırırız, Bu şehir Nasıl ileri gider, hem Belediyecilik anlamında, hem diğer konularda hep beraber el ele verip çalışma yapmalıyız. Veysi Kaynak’ın arkasında bu şehir güçlü durmalı. Bir Veysi Kaynak, bir Başbakan Yardımcısı şanzımız bir daha olmayabilir. Bunu çok iyi değerlendirmeliyiz.

VEYSİ KAYNAK’ LAR KOLAY YETİŞMİYOR.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, hiçbir zaman ben Başbakan Yardımcısı oldum benim yanıma kimse yaklaşamaz. Her kes bana saygı göstersin, Her yerde ben konuşayım baklası konuşmasın gibi tavırlar içerinde değil. Kimseye tepeden bakan bir isim değil. Çok mütevazi ve herkesle bir araya gelen, sık sık Kahramanmaraş’a gelen ve sık sık esnaf ziyaretleri ve sivil toplum örgütleri ziyaretleri yapan bir isim. Sık sık yurt içi ve yurt dışı toplantıları olmasına rağmen her fırsatta Kahramanmaraş’ta olan ve herkesi dinleyen bir isim. Onun için b fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım. Veysi Kaynak’ta yeni istekler istememiz lazım.

Kahramanmaraşlılar 2019’a kadar olan dönemi çok iyi kullanmamız lazım. Kini, düşmanlığı, istememezliği bir kenara bırakıp birlik olup bu şehri el birliği ile kalkındırıp bölge illeri yarışır hale getirmemiz. Lazım.  Bu fırsatlar her zaman ele geçmez. Veysi Kaynak’a güçlü destek verip Hükümetten ciddi yatırım payları almalıyız, diyor saygılar sunuyorum.





Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co