Ve Egea Kahramanmaraş’ta

Ve Egea Kahramanmaraş’ta

KAHRAMANMARAŞ/ yüzde 70 yerli üretim ile Bursa da üretimine başlanan Fiat’ın en yeni modeli olan Egea Kahramanmaraş’ta Marfi’de hayranları ile buluştu.

Marfi Otomobil Genel Müdürü Melih Sezal: “Büyük oranda Tofaş tarafından geliştirilen ve yaklaşık 1.5 milyar dolarlık yatırımın en önemli parçası olan Egea, Bursa’daki bantlardan inmeye başladı. Ve ilk ürün Kahramanmaraş’a getirdik, satışları başladı” dedi.

Yeni Fiat Egea, 40’tan fazla ülkeye ihraç edilecek olmasının Türkiye’nin ayrı bir gururu olduğunu ifade eden Marfi Otomotiv Genel Müdürü Melih Sezal: “Toplamda yaklaşık 1.5 milyar doları bulan yatırımların en önemli meyvesi olan ve platformu da dahil olmak üzere büyük oranda Türk mühendislerinin katkısıyla ortaya çıkan yüzde 70 oranında yerli olan yeni Fiat Egea (Ege),  Kahramanmaraş’ta satışa sunduk.

Sezal: “Önümüzdeki günlerde tanıtım için bir kokteyl düzenleyeceklerini de ifade ederek:  Üç modelden oluşan Egea serisinin ilki olan sedan karoserli Kahramanmaraşlı Tofaş- Fiat dostları ile buluşturmak için örnek aracımızı getirdi. Kasım ayından sonra teslimat başlanacağını söyledi.

Melih Sezal: “akıllı bir proje” olarak değerlendirdiğini belirtirken, “Akıllı, çünkü çok sayıda araştırma yapılarak, Türkiye’nin beklentilerine uygun ve geniş kitlelerin ulaşabileceği bir Otomobil olarak geliştirildi. İç pazarın yanı sıra dünya müşterisine de hitap ediyor. Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da 40 ülkeye ihraç edilecek, böyle bir projenin yeni ürünü Kahramanmaraş’ta Marfi otomotivde sizleri bekliyor” diye konuştu.

Gaziantep yolu üzerinde Fiat Plaza da : Sedan modelle aynı platformda hatchback ve station wagon modellerinin yakında geleceğini müjdesini veren: bu araçların büyük oranda ihraç edileceğine de dikkat çeken Sezal, “Bu da projemizi akıllı kılan bir diğer unsurdur. Türkiye’den dünyaya açılan bu çaptaki ilk binek araç projesi Egea’nın her anlamda çok başarılı olacağına inanıyorum, Türkiye ile birlikte Kahramanmaraş’ta da satışa sunulması bezlere heyecan veriyor, ” ifadesini kullandı.

Egea projesinin, Tofaş mühendisliği ve işçiliğinin küresel arenadaki başarısını da ortaya koyduğunu vurgulayan Sezal: “Bu yatırım, Tofaş’a olduğu kadar, Türkiye otomotiv sanayiine de önemli katma değer sağlayacak” diye konuştu.

Fiat Türkiye için otomobil üretiyor.

Ve Egea Kahramanmaraş'ta (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co