VAY! KALKIŞMA SEVDALILARI

VAY! KALKIŞMA SEVDALILARI

Son günlerde ikinci kalkışma dedikoduları devam edip duruyor. Ne kalkışması arkadaş? O iş 15 Temmuz gecesiyle tarihin derinliklerinde, zifiri karanlık haliyle gömüldü. Bu algı operasyonları toplumun huzurunu bozmak isteyenlerin son çırpınışları, çaresizliğin en somut örneğidir.

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur’ un iddiaları da ayrı bir konu. Uğur’ un tarih dahi vermesi ilginç, olayların doğu ve güneydoğudan başlayacağını da haber veriyor.

“ Adam yalan söylemiş sonra kendi de inanmış” galiba birileri emekli Albay’ın kulağına bir şeyler fısıldamış olacak ki; bu iddialarla gündem oluşturuyor. Güneydoğudaki aşiretler hakkında söyledikleri de ayrı bir skandal. İngiliz ajanlarının da aşiretlere maddi destek verdiği iddiaları gibi aslı astarı belli olmayan iddialar. Kulağına kim fısıldadı bilmiyorum ama merak etmeyin ülkeye tekrar 15 Temmuz gecesini yaşatamayacaklar.

FETÖ ve diğer terör örgütleri, bu odakları besleyen ülkeler imkân bulsalar daha da acımasız bir şekilde, hiç şüphe yok ki, bir darbe kalkışması yapmak isteyeceklerdir.  Allah-ü Teâlâ vatan, millet düşmanlarına fırsat vermesin.

Türkiye de artık kalkışma gibi bir ahmaklık yapma cesareti bulamayacaklardır. Polisin, askerin içinde tespit edilemeyen FETÖ yandaşları olabilir mi? Olabilir. Bunlar da zamanla temizlenecek. Temizlenmesi kolay değil kırk yıldır süregelen, devletin her kademesinde kök salmış bir yapılanma.

Devlet ve hükümet yetkilileri ihanet şebekelerine karşı çok uyanık olmalıdır. Yeni hareket alanlarının oluşabilme ihtimalini dahi yok etmelidir.  Her ne kadar bu iş bitti denilse de millet olarak uyanık olmalıyız. Çünkü düşmanlarımız, ihanet şebekelerinin içerdeki maşaları boş durmayacaktır. Piyasaya sürülen dedikodulara ve algı operasyonlarına prim vermeden, yolumuza devam edeceğiz.

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur’un bir başka iddiası ise; “alevi sünni çatışması olacak. Türk, Kürt çatışması ile iç savaş çıkacak” gibi mesnetsiz iddialarla topluma korku salmanın anlamı var mı? Komutan, bu yaygaralara artık prim verilmiyor, verilmeyecekte…

Bu yollarda çile çekilebilir. Biz birliğimizi ne kadar sağlamlaştırırsak yolumuz o kadar aydınlık, geleceğimiz o kadar parlak olacaktır.

Ha! Bu aklı evveller kalkışma gibi bir cehalete düşerlerse, karşılarında 15 Temmuzdaki milletten daha farklı, daha güçlü, gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içmek isteyen milyonları bulacaktır.

Kalkışma sevdalıları bilin ki; Türkiye ne Suriye ne ırak nede başka bir ülke…

Tankın altına yatanları, helikopterlerden atılan kurşunların karşısında dimdik duranları, savaş uçaklarının bombalarına aldırmadan demokrasi destanı yazan vatan sevdalısı yürekleri,   bu aziz milleti unutmayın!

Unutmayın ki; kalkışma gibi bir cehalete kalkışmayın…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co