Vatandaşlar iftarı acı su ile yapıyor

Vatandaşlar iftarı acı su ile yapıyor

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesinde 3 ayrı kaynaktan çıkan maden suyundan almak için çok sayıda vatandaş İftara saatine yakın zamanda bölgeye akın ediyor.

Ramazan ayı ile birlikte Ekinözü İçmeler kaplıcalarının şifa kaynağı acı suyu iftar sofralarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. İftarda sağlıklı besinler tüketmek isteyenler İçmelerin acı suyunu tüketiyorlar.

İftara Saatler kala vatandaşların Yukarı, Orta ve Aşağı İçmelerden üç ayrı kaynaktan su alabilmek için uzun kuyruklara giriyorlar. Saatlerce kuyrukta bekleyen vatandaşlar bu suyun iftardan sonra sindirim sitemlerini kolaylaştırdığını ifade ederek her ramazan ayı döneminde bu şekilde olduğunu söylediler.

Elbistan ve Ekinözü ilçesinde Vatandaşların acı suya ilgisi ise işsiz vatandaşlar için alternatif geçim kaynağı oldu. Boş durmak yerine Ramazan ayını en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler Ekinözü ilçesinde üç ayrı kaynaktan çıkan doğal maden suyu acı suyu özeliğini kayıp etmemesi için küçük ve büyük şişlere bırakan satıcılar 2 küçük şişeyi 1 TL’den satışa sunuyorlar.

vatandaşlar iftarı acısu ile (1)

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen “Yaz aylarında ve Ramazan ayında burası bir başka güzel. Vatandaşlarımızın Maden suyu çeşmesi hepimiz için bir nimettir. Hasta olanlar, serinlemek isteyenler buraya geliyor. İftarda yediklerini kolaylıkla sindirmek isteyen vatandaşlarımız bidonlarla su götürüyorlar. Bölgede vatandaşlarımız İftar sofralarında eksik etmediği tek şey doğal maden suyumuzdur. Maden suyumuzu Buzdolabında bekletip, günlerce içebilirler. Ramazan sıcağında çok iyi geliyor ben tüm vatandaşlarımızı içmelere davet ediyorum’’ dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co