VATAN SEVGİSİ DİYE BİR ŞEY YOKMUŞ?

VATAN SEVGİSİ DİYE BİR ŞEY YOKMUŞ?

 

Emre Uslu denen densiz, önceki gün attığı tivitinde vatan sevgisi diye bir şey yok diyerek, yine damarımıza bastı.

Bugünkü yazımızda bu densizle ilgili size kısa bir bilgi verip, sonra da Vatan Sevgisinin İmandan olduğu ile ilgili değerlendirmemizi yapalım inşallah!

“Asıl ismi Emrullah olan Emre Uslu aslen doğu kökenlidir. 1997 senesinde Polis Akademisi`nden mezun olan Uslu komiser yardımcısı olarak Türk Emniyet teşkilatı içinde çeşitli birimlerde görev yaptı.

Yüksek lisans eğitimini gerçekleştirmek amacıyla 2001 senesinin ağustos ayında Amerika Birleşik Devletleri`ne gitmiş ve oraya yerleşmiştir.

Washington DC‘de bulunan Jamestown Foundation adlı düşünce kuruluşu analisti olmuş. Burada Türk siyaseti, Kürt sorunu ve terör konularında analizler kaleme almış.

Bir süre Taraf gazetesinde yazarlık yapan Uslu yazdığı skandal yazılarla Türkiye gündemine oturmuştur.

Twitter’daki yazılarıyla çok konuşulan Fuat Avni‘nin Taraf gazetesi yazar, ı gazetecilik yapmış.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından savcılığa Fuat Avni mahlası ile gerek sosyal medyada gerekse de bazı internet sitelerinde boy gösteren kişinin Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu olduğunu bildirmiş.

Şimdilerde ise FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü)’ne üye olmak suçundan aranan Emre Uslu ABD’de yaşamaktadır.( Not: Daha geniş bilgi için, internet bilgileri taranabilir)

 

VATAN SEVGİS İMANDANDIR

İslam dini bir insanın oturduğu eve veya malına saldırıldığı zaman, onu korumak ve kendini müdafaa etmek gerektiğini bizlere söyler.  Bu yolda ölse şehit olur.

Peki, evi korumak böyle ise vatanı korumak çok daha önemlidir desek abartı yapmış olmayız her halde. Vatan Müslümanların ortak evidir. Onu korumak ve muhafaza etmek ise Müslümanların ortak görevidir. Peygamber Efendimiz (asm) Medine’ye hicret edince, orada bulunan Yahudilerle bir anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşmada geçen önemli maddelerden biri de “vatanları olan Medine’ye bir saldırı olursa beraber savunma yapacakları” konusuydu.

Demek ki vatanımızı korumak için gayri Müslimlerle bile anlaşma yapılabilir ve vatan ne pahasına olursa olsun korunması gerekir.

Bir Müslüman dinini, namusunu, canını ve malını vatan ve devletiyle korur. Vatanına bir Müslüman devlet bile saldırsa onu korumak zorundadır.  Yerler ve zamanlar, içerisinde olan kimseler ve yapılan işlere göre değer kazanır. Bu açıdan bir İslam devleti olan bu memleketin, bu toprakların ve içinde yaşayanların korunması ve devam etmesi noktasından vatan, bayrak ve devletin varlığını zorunlu kılmaktadır. Bazı âlimler “Vatan sevgisi imandandır.” sözünün mevzu olduğunu söylese de manasının doğru olduğu ifade edilmiştir. (Acluni, Keşfu’l-Hafa, 1/345, no: 1102)

 

USLU’YA CEVABIMDIR

Aslında kıymet ifade etmeyen insanların sözlerine de kıymet vermemek gerek. Ancak, gençliğin kutsallarımızı koruması gerektiği adına da gerçekleri açıklama durumundayız.

Kahramanmaraşlılar Rıdvan hoca hadisesini bilir. Aslında tüm Dünya bilir! Maraş işgal edilmiştir, bir Cuma günü Ulucami’de namaz kılınmaktadır. Rıdvan Hoca, “ Kalede Fransız bayrağı dalgalandığı sürece, Cuma namazı kılınmaz!” Dediğinde, tüm Maraşlı kaleye hücum eder, Fransız bayrağını aşağıya indirip, yerine Şanlı Türk Bayrağımızı çeker, sonra da birlikte Cuma Namazı eda edilir…

Bilenler bilir, din ile özgürlük arasında tam bir bağlantı vardır. Cuma Namazının Vücub(vacip) oluşunun 9 şartı vardır, birisi de özgür olmaktır.

Tabi bu Emre Uslu denen vatansız insan, vatanına ihanet ettiği için, bayrak, vatan, namus gibi kavramları değersiz hale getirmeye çalışıyor.  Vatan sevgisi olmayınca tabi, vatan hainliği de olmayacak ya…

Atalarımız yüzlerce yıl bağımsız mücadelesi vermiş, vatanlarını korumuş, namus için, vatana, dine, özgürlüğüne sahip çıkmış,  can vermiş, can almıştır.

Biz vatanımızı seviyoruz ve Allah’ta kimseyi de vatansız etmesin. Kendini de artık bu millet, vatandaş saymıyor.  Kalın sağlıcakla.

 

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co