Vatan evladı olmak !

Vatan evladı olmak !

VATAN EVLADI OLMAK!

Vatan evladı olmak; toprağının her karışışında ki; insanları sevmek ve kamu malına zarar vermemektir.

İnsanlara güven vermek, gelebilecek zararları bertaraf etmek için gayret sarf etmektir. Vatan sevgisi bunu gerektirir.

Gezi olaylarında ki güruhun Vatan sevgisinden bahsetmeleri nasıl mümkün değilse emek, zaman, para harcanarak yapılan kaldırım taşlarının sökülüp, yetmezmiş gibi birde Devletin polisine kamu mallarına ve dahi sivil vatandaşın işyerlerine saldırmak o kadar Vatan düşmanlığı ve alçaklıktır.

O günde yapılan milyarlarca zararı yaralıları, ölenleri adeta unutmuş güruh yeni bir boyut kazandırmak için seneyi devriyesinde aynı düşmanlıklarını devam ettiriyorlar.

Haydi, gelin; Barajların Duble yolların hızlı tren ağlarının kurulması 4 dakikada kıtalar arası yolculuk ettiğin binlerce vatan topraklarında ki hizmetlerin seneyi devriyesinde coşku yaşayalım dense acaba gelirler mi? tabii ki gelmezler.

Ok meydanında ki olaylar dinmiyor. Belli aralıklarla devam ediyor. Kim bunlar? Zihniyet aynı Türkiye yi zayıf düşürmek isteyen dış güçlerin içerdeki maşaları ile emellerine ulaşmak, ama ulaşamayacaksınız. Nedir niyetiniz. Diktatör diye itham ettiğiniz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mı? Biraz geriye gidelim 1995 Gazi olaylarının başladığı tarih o zaman Erdoğan mı vardı? Yazık günah değil mi? O kadar can kaybı oldu Gazi mahallesinde olaylar sokağa çıkma yasağı ile biraz duruldu Ümraniye’ye sıçradı orda sokağa çıkma yasağı oldu olaylar duruldu Ankara ya sıçradı demek ki; birileri bizimle oynuyor.

Bizim birliğimizi bozmak isteyenler, hizmetlerinde yapılmasını engellemek istiyorlar. Ankara İstanbul hızlı trenine yapılan sabotajlar genele şamil bir hizmet Vatanını sevende sevmeyende bu hizmetlerden faydalanacak yapılan hain sabotajlar bana adeta yolda kaldım hissini verdi açılışını heyecanla beklerken açılış uzadı ama her ne kadar uzasa da bu seferler başlayacak.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ ın açıklamasında 200 sinyalizasyon bağlantı kablolarının kesildiğini ve 70 ray bağlantı sisteminin birileri tarafından kesildiğini açıkladı.

Memnun musunuz? Elinize ne geçti; zarar verdiğiniz hizmetlerden sizde faydalanacaktınız.

Size sesleniyorum. Ey! Geziciler, olay çıkartma sevdalıları, memleketin her türlü hizmetine engel olma güruhu şunu bilin ki sizi kullanan güçler zamanı geldiğinde sizi de elinin tersiyle itecektir. Hâla anlamadınız mı?

Vatan topraklarımızda yaşayan tüm insanlara; gelin; Rabbimizin seni alemlere rahmet olarak gönderdim. Hitabıyla müşerref olan Efendimiz baş tacımız Peygamberimiz aleyhisselatü vesselamın şu mübarek sözlerine kulak verelim. Hubbül Vatan Mine’l İman “ Vatan sevgisi İmandandır.” Cennet Vatanımız da etnik ayrım yapmadan el ele, gönül gönüle yaşayalım. Dünya kısa…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co