Valimiz Vahdettin Özkan

Valimiz Vahdettin Özkan

Valimiz Vahdettin Özkan

Mesele vali olmak değil de bir iz bırakmak önemlidir..

Yıllardır bir gazeteci olarak bir çok vali ile çalıştık..

İlk izlenim çok önemlidir.. Bizde bıraktığı ilk izlenim, Isparta dan Kahramanmaraş’a geldiği için sanki biraz üzgün gibi ! yada bize öyle geldi..!

Kahramanmaraş’ta Akdeniz bölgesinde Isparta da Akdeniz Bölgesinde.. tek farkımız Kahramanmaraş Akdeniz’in doğusunda, Isparta ise Batısında iklim olarak hemen hemen aynı gibi.. bu sebeple yabancılık çekmeyeceğinden eminim..

Kahramanmaraş’a gelen memur kesimi , Doğuya gidiyorum diye ağlayarak gelir, giderken de bu güzel şehirden ayrılıyorum diye ağlayarak gider.. ! bu sebeple Valimiz Özkan Kahramanmaraş’tan ayrılırken çok daha fazla üzüleceğini bugünden söylemek istiyorum..

1974 den bu yana olan valilerin tamamı ile çalıştım..

İsmini say derseniz : Naim Cömertoğlu, devlet adamı bir vali.. Atilla Vural gezen ve renkli bir kişiliği vardı, her hafta Salı gün basın toplantısı yapardı.. unutulmaz bir isim.. Aslan Yıldırım, elini değil yüreğini taşın altına koyan vali, çift yürekli Vali.. Kahramanmaraş Hava Alanını Özel idare, DSİ ve Belediye imkanları , Sanayicinin destekleri ile yapan bir vali unutulmaz bir vali.. !..İlhan Atış gerçek bir dost güzel insan dostluklarını unutmayan biri vali O bir vali değil bir dostu.. Kamil Demircioğlu tüccar kafalı ve memleket aşığı bir vali çok kısa kaldı eğer uzun kalsa Kahramanmaraş bugün çok farklı yerde olurdu müthiş projeleri vardı.. ama biz sahip çıkamadık…. Saim Çotur, hoş esprileri olan bir valimiz.. Mustafa Demir- demir gibi vali, makamdan dışarı çıkmıyordu.. bir yalan haberle makamdan 4 yıl sonra dışarı çıkabildik.. Demir gibi vali.. Celal Güvenç – makamını bize verdiği için hafızamda yeri var..  yerine oturdum vali oldum valilikte çok güzelmiş, halen aklıma geldikçe teşekkür ediyorum.. Valinin makamına oturduysam 23 Nisan da değil, Göksun ilçemizde vali ben oldum.. Adnan Darendeliler ilk Cuma namazına giden vali olarak hatırlıyorum.. Vali Cuma Namazına gitti diye olay olmuştu ilk defa camiye giden bir vali görmüştü halkımız..  Ali Bilir, bizim pankartçı Ali ile aynı ismi taşıdığı için unutmuyorum.. Atilla Osman Çelebioğlu Özel idare ucubesinden hatırlıyorum. Hatırlamaya devam ediyoruz.. Şükrü Kocatepe ve Mustafa Hakan Güvençer’i ise insanlıkları ön planda vali oldukları için hatırlıyorum..

Bir gazeteci olarak: Tahsin Soylu, Nurettin Yılmaz, Mehmet Niyazi Tanılır, Erdoğan İzgi, elbette diğer valilerimizi de çoğunu biliyorum.. halen görüştüklerimiz var ama mesele eser bırakmaktır..

Mesele iz bırakmaktır..

Önceden Valimizin emrinde il özel idaresi, köy hizmetleri, yatırımcı kurum ve kuruluşlarla güç vardı.. ekonomik güç vardı..

Büyükşehir Yasası ile bu Büyükşehir Belediyesine devredildi. Ancak bugünden çok yapılacak iş vardır..

Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz, Kaymakamlıklarımız, kurum ve kuruluşlarımız el ele verisek çok güzel hizmetlere imza atabiliriz..

Önemli olan Proje üretmektir..

Başbakan Yardımcımız var bu önemli bir faktör ! Kahramanmaraş için şans !..

Valimizin koordinatörlüğünde proje üretip Ankara ‘ya götürürsek her istediğimizi alırız.. mesele burada sayın valimiz Vahdettin Özkan’ın ilimize bir orkestra şefliği yapmasıdır.. Yeni projeler üretilmesi için koordinasyon sağlamasıdır..

Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak beyin olması büyük bir şans.. Valimiz bunu iyi değerlendirişe Kahramanmaraş’a güzel yatırımlar gelir..

Kahramanmaraş’tan yapılan uçak seferleri yeterli değil.. bir rezalet..

Aslan Yıldırım valimizin yaptığı hava alanını valimizde işler hale getire bilir..

Kahramanmaraşlı ne istiyor..

Bugün Kahramanmaraş’tan İstanbul’a sabah ve akşamüzeri uçak var.. bunların saatinin düzeltilmesini istiyor..

Sabah uçağımız iyi de akşam uçağımız iyi değil, bu uçağın yeniden saat 23 -24 00 çekilmesi gerekir..

Kahramanmaraş İzmir- Kahramanmaraş Antalya, Kahramanmaraş Kıbrıs ve Yurt Dışı seferlerinin başlaması gerekir..

Daha önce olduğu gibi : Kahramanmaraş Ankara seferinin sabah erken Ankara, gece Kahramanmaraş’a dönüş şekli ile 7 gün olarak yeniden düzenlenmesi gerekir..

Hepsinden önemlisi de : yeni terminal binasının inşaatının yapımını hızlandırmak için takip etmek gerekiyor.. 12 Temmuz da ihalesi var inşallah hızlı biter diyorum..

Kahramanmaraş Göksun yolu gündemimizden düşmediği gibi.. Kahramanmaraş Çağlayancerit yolu, Kahramanmaraş Ekinözü yolu kısık üzerinden bu yollarında projesinin ihale edilmesi gerekiyor ki valimizi bekleyen en önemli işler..

Valimiz, Belediyelerimiz, Kaymakamlarımız, basın ve kamu kurum ve kuruluşları ile halkımızla el ele verişe bir eser bırakacak izlenimi bize verdi..

Mesele olan Basın ve Halkla el ele vererek şehrimize güzel hizmetleri getirmesini bekliyoruz.. önemli olan istişare etmek ve ne yapa biliriz herkese sormak ortak akılı kullanmaktır..

Hoş geldiniz diyorum , yeni göreviniz hayırlı olsun

İyi günler..

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co