Vali Özkan; “Öğretmenlik fedakarlık ister”

Vali Özkan; “Öğretmenlik fedakarlık ister”

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan Öğretmenler gününü tebrik etti.

Vali Vahdettin Özkan; “Öğretmenlik fedakarlık ister”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan mesajında, “Öğretmenlik, emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörünün en yüksek manada sergilendiği ulvi bir görevdir. Çocuklarımızın bedensel, zihinsel,  duygusal, sosyal ve toplumsal açıdan gelişiminin anne-babadan sonra en büyük temsilcileri öğretmenlerimizdir.

 

Hızlı gelişen bilgi ve teknoloji dünyasına ayak uydurarak bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılmasında önemli rol oynayan, geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve daha ileri hedeflere yürümenin anahtarı durumunda olan siz saygıdeğer öğretmenlerimizden beklentilerimiz ülkesini ve milletini seven, milli ve manevi değerlerini özümsemiş bireyler yetiştirmeleridir.

 

En değerli varlıklarımızı, yarının mimarı olacak yavrularımızı sizlere emanet ediyoruz. Bu millet, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşüne azimle devam edecektir.

 

Ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışarak bu ulvi görevi hakkı ile yerine getiren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co