Vali Özkan: “ Gerekli tetbirleri aldık,”

Vali Özkan: “ Gerekli tetbirleri aldık,”

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan Elbistan da basın toplantısı yapacak..

Vali Özkan: “ Gerekli tetbirleri aldık,”

ELBİSTAN- Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde geçtiğimiz Cumartesi günü 26.08.2016 tarihinde Elbistan ilçemizde saat 24.00 dan itibaren Elbistan Devlet hastanesi ve Elbistan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine bulantı, karın ağrısı ve ishal şikayeti ile başvuru olmuş, sağlık personellerimizin gerekli tetkik ve muayenelerinden sonra tedavileri yapılarak vatandaşlarımız taburcu edilmiştir.

Vürüs bulaşıcı olması sebebi ile hasta olan kişilerin diğerlerine bulaştırması ile hasta sayısında birden bira patlama yaşanması üzerine hekim takviyesi yapılmıştır..

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan yazılı bir açıklama yapatı..

27.08.2016 tarihinde ise sabah saatlerinden itibaren hastanelerimize bulantı, karın ağrısı ve ishal gibi şikayetler ile yoğun müracaat yaşanmıştır. Elbistan İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ve Başhekimliğimizce gerekli tedbirler hızlı bir şekilde alınmış, sağlık kurumlarımızda görev yapan tüm personel göreve çağrılmış ve vatandaşlarımızın tetkik ve tedavileri yapılarak taburcu edilmiştir.

Ayrıca Halk sağlığı müdürlüğümüzce de tüm aile sağlık merkezleri açılarak aile hekimlerimizin tamamı göreve çağrılmıştır.

Elbistan’da bulunan eczanelerimiz 27.08.2016 tarihi itibariyle gece saat 02.00’a kadar açık tutularak ihtiyaç halinde vatandaşlarımıza hizmet vermeleri sağlanmıştır. Konu ile ilgili gerekli ilaç ve malzeme tedariki sağlanmış olup ilçe merkezindeki tüm hastane ve aile hekimliklerine gönderilmiştir.

İshal, bulantı, karın ağrısı gibi şikayetler ile ilgili hastanelerimize ve aile hekimliklerimize müracaat eden vatandaşlarımızın hiçbirinde hayati tehlike söz konusu olmayıp, gerekli tıbbi müdahaleler yapılarak taburcu edilmişlerdir.

Ayrıca İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce su numuneleri alınarak Halk Sağlığı İl Müdürlüğümüze gönderilmiş ve detaylı laboratuvar çalışması yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın laboratuvar sonuçları kesinleşinceye kadar içme suyunu kaynatarak kullanması uygun görülmektedir.

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığımızca da konu ile ilgili gerekli adli işlem ve soruşturma başlatılmıştır.

Kahramanmaraş Valiliğimiz koordinesinde, Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediyesi, KASKİ, Sağlık Kuruluşları ve ilgili birimlerle kriz merkezi oluşturulmuş olup sorunun kaynağının tespiti ve gerekli tedbirlerin alınması ile ilgili çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.

Vatandaşlarımızın resmi kurumların bilgilendirmesi dışında hiçbir bilgiye itibar etmemeleri önemle rica olunur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ.” Denildi.

Kahramanmaraş’ta labradorlarını yeterli olmaması üzerine su numunesi Ankara’ya gönderildi..

Bugün Elbistan da ortak basın toplantısı düzenlenecek.. Toplantıya Sağlık bakanlığı yetkilileri, Vali Büyükşehir Belediye başkanı , Sağlık müdürlüğü, Kamu Hastaneleri genel sekreterliği bazında katılım olacağı bildirildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co