Vali Güvençer Kur’an Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti

Vali Güvençer Kur’an Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Onikişubat İlçe Müftülüğüne bağlı Hafızlık Eğitimi veren Kur’an Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Vali Güvençer çocuklarla tek tek tokalaştı, devletin sıcak yüzünü bir kez daha gösterdi.

Eğitim Merkezi’nin sınıflarında ve yatakhanelerinde incelemelerde bulunan Vali Güvençer’e, ziyaretlerine eşlik eden İl Müftüsü Muhammet Gevher, Kur’an Eğitim Merkezi hakkında bilgiler aktardı.

Eğitim Merkezi’nde Hafızlık ve Temel Dini Bilgiler Eğitimi verildiğini belirten Müftü Gevher, 8 katlı ve 250 yatak kapasitesi ile şuanda 170 erkek öğrenciye Hafızlık, Arapça Dersi ve Temel Dini Bilgiler Eğitimi verildiğini belitti. Yatılı olmayan ve eğitim hizmeti almak üzere eğitim merkezine gelen Engelli öğrencilere de ders verildiğini söyleyen Gevher, 1 sınıfta engelli öğrencilere Kuran-Kerim ve temel dini bilgiler dersi verildiğini belirtti.

Eğitim Merkezine ait yemekhane ve bina genelinde incelemelerde bulunan Vali Güvençer, eğitim gören öğrenciler ile tek tek tanışıp bir süre sohbet etti.

Eğitim Merkezinde verilen hizmetleri beğendiğini belirten Vali Güvençer, İl Müftüsü Muhammet Gevher ve Eğitim Merkezi Yöneticisi Selehattin Öztürk’e çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Güvençer’e ziyaretlerinde, İl Müftüsü Muhammet Gevher, Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir, Kur’an Eğitim Merkezi Yöneticisi Selehattin Öztürk ve kurs öğreticileri eşlik etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co