Vakıflar Genel Müdürü Ertem’den inceleme

Vakıflar Genel Müdürü Ertem’den inceleme

Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Kahramanmaraş’a geldi.

Restorasyon çalışmaları devam eden tarihi Demirciler Çarşı’sında çalışmaları yerinde inceleyen Vakıflar Genel Müdürü Ertem, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’tan bilgiler aldı.

Demirciler Çarşısı incelemelerinde Genel Müdür Ertem’e bilgi veren Başkan Erkoç: “Tarihi Demirciler Çarşımızı aslına uygun olarak restore ediyoruz. Burasının restorasyonun tamamlanması ile birlikte diğer çarşılarımızla beraber bu bölgeyi bir cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve diğer ilgililerin de katıldığı incelemelerde Genel Müdür Ertem, Suk-i Maraş Çarşısı, Taşhan, Kapalı Çarşı gibi tarihi çarşıları da gezerek incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yaptığı açıklamada: “Vakıflar Genel Müdürümüz Dr. Adnan Ertem ile restorasyonu devam eden Tarihi Demirciler Çarşı’mızda incelemelerde bulunduk. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ile Vakıfların sorumluluğunda olan Tarihi yapılarımızın kamulaştırılması ve restorasyonlarının yapılması konusunda da istişarelerde bulunduk” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co