Uyarıyorum !

Uyarıyorum !

Bekir Doğan köşesinden alınmıştır..

 

Uyarıyorum !

Atalarımız : Su uyur düşman uyumaz demişlerdir..

Kahramanmaraş’ta terör olayı olur mu ?

Bana göre olmaz, ancak Nurhak ve Pazarcık ilçesi kırsalında olabilir, böyle bombalı araçla Kahramanmaraş’a bir saldırı olmaz diye düşünüyorum ama bu hiç olmayacak anlamına gelemez..

Şöyle toplumsal hafızamızı yoklayalım: Diyarbakır, Mardin, Cizre de patlayan bombalara baktığımızda burada benim anlayamadığım bir durum var, bir hainlik var !..

Emniyet müdürlüğü önünde, Trafik Bölgenin önünde, Askeri birliğin önünde patlıyor bombalar ama buna da galiba zemini biz hazırlıyoruz..

Polisimiz Askerimiz hiç eğitim almaz mı ? bilemiyorum..

Yada eğitim verilmiyor mu ?

Operasyona gidiyorlar.. yan yana arasında bir  iki metre bile boşluk yok..

Oysa : her askerin arasında 15-20 metre uzakta olmalı..

Bir saldırı anında : biri yaralanır veya şehit olursa uzak noktadaki arkadaşı silahı ile mücadele etmelidir..

Geliyorum: Cizre deki hain saldırıya !

Bu asayiş kontrol noktası, Çevik kuvvet, Emniyet, Bölge trafik önünde değil de ilçenin girişinde konutların olmadığı yerde yapılsa bomba patlasa 3-4 şehit verirsin o hainleri de öldürürsün.. çevreye zarar veremezler sivilleri öldüremezler..

Burada eğitim eksikliği ve güvenlik zafiyeti var..

Allah korusun bu Kahramanmaraş’ta olmaz mı ? olursa vahim olur.. çünkü bir yanlışlık var öyle devam ediyor..

Sayın Valimiz Vahdettin Özkan’a sesleniyorum..

Aynı hatayı Kahramanmaraş’ta yapıyoruz..

Kahramanmaraş Osmaniye yolu giriş kontrolünü ya Atatürk parkı önünde, yada Bölge Trafik ile Matesa Fabrikası önünde yapıyoruz ki ikisi de çok yanlış..

Allah korusun böyle bir hain saldırıya maruz kalırsak manzarayı düşünmek bile istemiyorum..

Matessa da 3 bin kişi çalışıyor, karşısı bölge trafik ve lojmanlar var, burada patlayacak bir bomba yüzlerce kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin yaralanmasına yol açacak bir yerdir.

Bu noktayı: Aksu köprüsü başına Malikbin Ejder tepesinin dibine alsak böyle bir alçak saldırıda şehit sayımız belki 3-4 ‘le geçirmiş oluruz..

İkincisi buraya böyle bir saldırıya karşı mazgallar yapılmalıdır..

Kahramanmaraş –  Gaziantep yolu üzerinde ise genel olarak Arsan, İskur önünde yapılıyor buda çok yanlış bir yer, bu kontrol noktasının Kapıçam, yani çevresinde işyeri ve fabrika olmayan yere çekilmesi gerekir..

Çevre güvenliği mazgalları yapılmalı, her hangi bir hain saldırıda, polis ve askerimiz şehit olmamalı, gelen hainler öldürülmelidir..

Kahramanmaraş Kayseri yolu üzerinde ise Mesire yeri- DEAŞ önünde yapma yerine Hasancıklı köprüsünü geçtikten sonra yerleşim yerinin dışında yapılsa böyle bir hain saldırıda teröristler hedeflerine ulaşamayacaktır..

Kahramanmaraş’ta terör saldırısı olur mu ? çok zor en son olacak illerden biri derim ama olur mu ? olur ! biz tedbirimizi bugünden alalım sayın valim..

FETÖ köpekleri bir yandan, onlara bağlı çakal örgütler bir yandan, PKK bilmem nesi bir yandan ülkemizi başı derdine düşürmek için çalışıyorlar..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yedi düvenle savaş yapıyor.. bu savaş’a bizim de hazırlıklı olmamız gerekir..

Sonra ah vah demek bizi kurtarmaz..

Bizden söylemesi

İyi günler

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co