Üniversite öğrencilerine iş tecrübesi imkanı sağlanıyor

Üniversite öğrencilerine iş tecrübesi imkanı sağlanıyor

Üniversitemiz ile Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Arasında “Yükseköğretim Öğrencilerine Yönelik İşbaşı Eğitim Programı” işbirliği protokolü imzalandı.

“Yükseköğretim Öğrencilerine Yönelik İşbaşı Eğitimi Programı” İşbirliği Protokolü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci ile Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Yüce’nin katıldığı toplantıda imzalandı.

İşbaşı Eğitim Programın temel amacı; mesleki deneyimi veya iş tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırılarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasıdır.

Programa katılan üniversite öğrencilerimiz zorunlu veya isteğe bağlı stajlarını bu program aracılığıyla yapma şansına sahip olarak iş arama sürecinde bu deneyimlerine CV’lerinde yer vermek suretiyle iş bulma sürecinde yaşanan deneyim eksikliği engelini aşabileceklerdir.

İmzalanan protokol ile İŞKUR’a müracaat ederek gerekli işlemleri tamamlayan öğrencilerimiz bir yandan mesleki deneyim veya iş tecrübesi edinirken diğer yandan program süresine bağlı olarak net asgari ücret düzeyinde gelire sahip olacaklardır. Günlük 36,5 TL zaruri gider ödemesi İŞKUR tarafından yapılacaktır.

Üniversite öğrencilerinin program süresince burs veya öğrenim kredileri kesilmediğinden öğrenciler burs veya kredilerini almaya devam edebilmeleri de programın öğrenci açısından önemli artılarından birisidir.

Ayrıca program süresince öğrenciler adına iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri Çalışma ve İş Kurumu tarafından karşılanacaktır.

İşbirliği Protokolü imza töreninde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci “Rektör olarak ilk atandığımız günden bu yana öğrencilerimizin daha kaliteli ve rahat bir ortamda kişisel gelişimlerine katkı sunacak çalışmalar içerisinde yer alacağımızı, bu yönde hiç durmadan çaba sarf edeceğimizi ifade etmiştim. İmzaladığımız bu protokol ile öğrencilerimize mesleki deneyim ve tecrübe kazandıracak önemli bir imkân sağladığımızdan dolayı büyük mutluluk duyuyorum” diyerek duygularını dile getirdiler.

Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Yüce ise “Kahramanmaraş sevdalısı bir kişi olarak, ilimiz için çok önemli bir kurum olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemize hemen her zaman her türlü desteği vermeye ve yardımı sağlamaya hazırız. Rektör hocamızdan gördüğümüz samimi yaklaşım bizi daha da fazla heyecanlandırıyor. Üzerimize düşen her türlü desteği vermeye gönüllü olarak hazırız” diyerek işbirliği protokolünün imzalanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co