Ünal: “Terörün Sonlandırıla bilirdi !”

Ünal: “Terörün Sonlandırıla bilirdi !”

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mado Sarayında Basın Toplantısı yaptı..

Ünal: “Terörün Sonlandırıla bilirdi !”

BEKİR DOĞAN

KAHRAMANMARAŞ- AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, “Abdullah Öcalan yakalandıktan sonra Türkiye’nin önündeki fırsatları neden o günkü siyasiler değerlendirmediler ? terör o gün sonlandırıla bilirdi ” dedi.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri ve adayları Mado Sarayında tanıtım ve basın toplantısına katıldılar..

İl Basın Sorumlusu Mehmet Beşen’in sunumunu yaptığı basın toplantısında,  Açılış konuşmasını il başkan vekili Ahmet Göngör yaptı..

Milletvekili adayları Oğuzhan Güzel, İmran Kılınç, İlter Çitil, Uğur Dilipak, Nursel Reyhanlıoğlu, Celalettin Güvenç, Veysi Kaynak, Mahir Ünal birer konuşma yaptı.

akparti

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, ” Abdullah Öcalan yakalandıktan sonra Türkiye’nin önündeki fırsatları neden o günkü siyasiler değerlendirmediler” bunu milletimiz o günün siyasilerine sormaz mı ? ,”  dedi.

Toplantıda AK Parti İl Başkan Vekili Ahmet Güngör ve AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayları Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, Celalettin Güvenç, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç ve Oğuzkan Güzel de konuşma yaptı.Toplantıya, AK Parti MKYK Üyesi Metin Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile diğer ilçe belediye başkanları ilçe başkanları ve diğer parti yöneticileri de katıldı.

www.kahramanmarasgazetesi.com.tr adına Bekir Doğan takip ettiği basın toplantısı da :

Siyasi Konuşmayı Ak Parti Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal yaptı.

Burada konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, MHP Lideri Bahçeli’yi eleştirdi. Ünal, “Bakın Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli 7 Haziran seçimlerinde ne dedi?   ‘Bizimle Yürü Türkiye’ Türkiye de dediki : Devlet Bahçeli ile yürümeyeceğimi dedi.. Bahçeli : 1 Kasım’da ‘Sen Bilirsin Türkiye’ diyor.

Bizimle yürümüyorsan , benimle yürü, yürümüyorsan sen bilirsin deme lüksümüz yok” diye konuştu.

Ünal: “ yakalanıp paket halinde Türkiye teslim edilmesi, Abdullah Öcalan yakalandığında Türkiye’nin önündeki fırsatları neden o günkü siyasiler değerlendirmediler. O 3 buçuk yıl terörün sonlandırılması için çok büyük fırsatlar vardı. Bizi İmralı ile görüşmekle suçlayan Bahçeli, kendi dönemlerinde İmralı ile görüşüldüğünü itiraf etti” dedi.

Ünal Kahramanmaraş için ayrı bir beyanname yapıldığını belirterek, yakında projeler ve çalışmaların açıklanacağını kaydetti.

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: – “Bizi İmralı ile görüşmekle suçlayan Devlet Bahçeli, kendi dönemlerinde İmralı ile görüşüldüğünü itiraf etti. Devlet Bahçeli, ‘Askerler görüşüyordu bize de haber vermiyorlardı’ dedi. Bu ne demek biliyor musunuz, millet adına siyaset yapan bir siyasetçinin bilgisi dışında birileri karar veriyorsa orada vesayet vardır”

basın toplantısında, 2002’de yola çıkan AK Parti’nin bir yeniden doğuş olduğunu söyledi. 2007 seçimlerinin AK Parti’nin bir meydan okuması olduğunu vurgulayan Ünal, “O yüzden ‘durmak yok yola devam’ dedik. 2011’i deneyim ve tecrübe, 2015 seçimlerini ise bizim için bir öz güven ve yönetim becerisi olarak görüyoruz” diye konuştu. Ünal, AK Parti’nin son seçim beyannamesine bakıldığında da doğumdan ölüme hayatın her evresini planlayan bir anlayışın görüleceğini dile getirdi.

Muhalefetin seçim beyannamesini eleştiren Ünal, MHP’nin yüzde 14 ve CHP’nin ise kendisine yüzde 29 oy oranı hedefi koyduğunu ileri sürdü. Seçim beyannamesinde açık artırmaya gidildiğini anlatan Ünal, “Bunlar; iktidar hedefi olmayan, doldur boşalt ve atış serbest siyasetini kendisine ilke edinmiş bir siyasi anlayıştır. Dolayısıyla bu partiler siyasetle sadece toplumun ihtiyaçlarını istismar etmeyi, insanların beklentileri ve ihtiyaçların üzerinden istismar siyasetini kendi siyasetleri haline getiriyorlar başka bir şey yok” diye konuştu.

Basın toplantısı sonunda ise dışarıda hatıra resmi çekilerek çeçim çalışmasına başlandı.. Mahir Ünal önümüzdeki günlerde basın ile bir araya gelecek..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co