Ünal, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Ünal, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kahramanmaraş’ta miting yapmasına ihtiyacının olmadığını belirterek, Ahmet Davutoğlu’nun, “adeta şarj olmak için Kahramanmaraş’a miting koydum” dediğini söyledi.

açılış konuşmasını yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Okay, seçim sürecinde verdikleri tüm taahhütlerin arkasında olduklarını belirterek, “Bugün İnşallah burada Grup Başkanvekilimizin ev sahipliğinde sizlere hasbıhal etmek üzere buradayız. Muhtarlarımız bizim mahallelerimizde gözümüz, kulağımız. Bu mahallelerimizdeki en ücra bölgelerdeki sorunlar sizler tarafından bizlere çok hızlı bir şekilde aktarılmakta. Dolayısıyla son bir buçuk yılda belediyemizin kurulması ile yaptığımız işlerde en büyük katkı sizlerin sorun ve problemleri bize göndermesinden kaynaklanıyor. Sizlerle istişare içinde çalışmaya devam edeceğiz. Söz verdiğimiz gibi Büyükşehrin imkanları ile mahallelerimizin standartlarını geliştirmeye, dönüştürmeye devam edeceğiz. Yaklaşık 18 aydır Kahramanmaraş’ımız yeni bir idari yapıyla yönetilmekte. Mevcut klasik belediye yapısıyla sizlere daha fazla hizmet etme imkanımız yoktu. Bundan dolayısıyla Büyükşehir yapılanması ile şehrimiz şereflendirildi ve son mahalli seçimlerden bu yana Kahramanmaraş’ımız Büyükşehir yapısıyla güzel bir şekilde yönetilmekte. Bunun birçok artısını hep beraber görmekteyiz. Seçim sürecinde de bu Büyükşehir yapısının şehrimize çok şey katacağını söylemiştik. Daha bir buçuk yıl geçmesine rağmen hepiniz mahallelerinizde farklılığı görmektesiniz. Bizde seçim sürecinde sizlere vermiş olduğumuz tüm taahhütlerin arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Özellikle kırsal alanlardaki alt yapı sorunlarımız tüm muhtarlarımızın ortak kanaati idi. Özel idareler imkanları ile bunların yapılması da çok zordu. Çok şey yaptık bu zamana kadar ama daha çok eksikliklerimiz var. Bunları da İnşallah çok kısa bir süre içerisinde bitireceğiz” dedi.

muhtarb (3)

Alt yapı ile ilgili sorunları büyük ölçüde çözdüklerini ifade eden Necati Okay, “Özellikle alt yapı ile ilgili yol ve kilit parke ile ilgili gündemimizi artık değiştireceğiz. Yani biz asfaltla, kilit parkeyle artık uğraşmayacağız. Şu ana kadar 1 milyon 300 bin metrekare kilit parke döşedik. Yaklaşık 250 bin metre karede ihale edilmiş ve çalışmaları devam eden kilit parkemiz var. Biliyorsunuz kuruluşumuzun üçüncü ayından itibaren biz asfalt dökmeye başladık. Özel idarenin eski asfalt plentine 35-40 bin lira gibi cüzi bir miktar ödeyerek saatte 50 ton kapasiteli bir asfalt plentini organize ettik. 15 aydan bu yana da asfalt dökmekteyiz. Türkiye’nin en ucuz asfaltını döküyoruz arkadaşlar, tonu 750 lira. Bu 100 bin tonunda 80 bin tonunu bitirdik. Bundan sonra artık başka şeylerle uğraşacağız. Dulkadiroğlu’nda ki tüm kamu-kurum ve kuruluşları aynı alana taşıyacağız. İmar çalışmalarını bitirdik son 45 günümüz uygulamaya geçtik. İnşallah hedefimiz yılbaşında ihale edecek duruma gelmek” şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise muhtarların demokrasinin ilk ayağı olduğunu belirterek, şehirde ne varsa köyden mahalleye dönüşen yerlerde de aynı hizmetlerin olacağını söyledi.

 

Başkan Mahçiçek şu şekilde konuştu; “Demokrasinin güzelliği burada bakın artık seçilmiş insanlar daha kıymetli, daha itibarlı ve daha çok değer veriliyor. Demokrasinin ilk ayağı da sizlersiniz. Seçimle iş başına gelen sizlersiniz. Bildiğiniz gibi Onikişubat Belediyemiz, Necati Bey’in Dulkadiroğlu Belediyesi ile birlikte 4 Nisan itibarı ile tüzel kişiliğini kazandı. Ama Necati Bey’in de bizim de ne makine parkımız, ne belediye binamız nede nitelikli olarak personelimiz vardı. Ama bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede bu eksiklikleri telafi ettik. Allah’a şükür hizmet etmeye de başladık. İşin doğrusu güzel şeyler yaptığıma inanıyorum ben. 81 köyden mahalleye dönüşen yerlerimizin tümüne yol yaptık, yine bu 81 mahallemize çocuklara oyun parkları yaptık. 37 tane mahallemize kültür evleri yaptık. 90’ın üzerinde okul tamir ettik. Tüm bunlar bu yerleşim yerinde Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hizmetler. Büyükşehir Belediyemizle birlik içinde Allah için iyi şeyler yaptık. Dedik ki şehirde ne varsa köyden mahalleye dönüşen yerlerimizde de onlar olacak”.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Muhtar bile olamaz’ denildiğini hatırlatarak, muhtarların seçilmiş insanlar olarak önemli ve kıymetli bir görev üstlendiğini söyledi.

Ünal şu şekilde devam etti; “Cumhurbaşkanımız muhtarlarımızın seçilmiş insanlar olarak toplumda ne kadar önemli ve kıymetli bir görev üstlendiğini bize bir kez daha hatırlattı. Aslında Cumhurbaşkanımıza geçmişte muhtar bile olamaz diyenlere muhtarlığın ne kadar kıymetli, ne kadar önemli bir şey olduğunu hatırlattı. Kendi kafalarından muhtarlığı küçümseyen, muhtarlığı tahfif eden, hafife alanlara da çok güzel bir cevap verdi. Ve Cumhurbaşkanımız siyasete başladığı günden itibaren farklı siyasi kişiliği ile her zaman bu ülkede bu ülkenin gerçek kimliğini ve karakterini üzerinde taşımayanlarım maskelerini düşürmeyi çok iyi bildi. Bu ülkede birileri yıllarca köylüye, işçiye, memura, inançlı insanlara, farklı etnik unsurlara tepeden baktı. Ama ne zaman ki Adnan Menderes, yani milletin damarından beslenen bir siyasetçi olarak geldiğinde köylünün dar gelirlinin yüzü biraz güldü. Sonra rahmetli Turgut Özal zamanında dünyayı tanımaya başladık. Ama Cumhurbaşkanımızla birlikte ve onun kadrosuyla birlikte, bugünkü Başbakanımızla birlikte özgüvenimizi kazandık. Kendimize geldik ve dedik ki bu dünyada bizde varız herkes eşittir herkes özgürdür. İnsanların farklılıkları üstünlükleri anlamına gelmez. Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir”

muhtarb

Muhtarların önemli bir görev üstlendiğini de ifade eden Mahir Ünal, kendisini Kahramanmaraş’ta fazla göremediklerini ifade edenlere, “Bazen bana diyorlar ki biz seni fazla göremiyoruz. Bende diyorum ki bende istiyorum böyle oturmayı, muhabbet etmeyi ama bunun için ciddi anlamda zamana ihtiyaç var. İki seçeneğimiz var. Şimdi Ankara’da birilerinin geniş bir ekiple bakanlık bakanlık hangisinde Kahramanmaraş’ın hangi projesi var bunu takip etmesi mi gerekir yoksa onu da hallediyorum bunu da hallediyorum diyip 4 sene sonra yüzünü kapatarak, bir sürü bahaneye sığınarak kendine olan saygısını da kaybederek siyaset yapması mıdır? Hangisi daha iyidir. Önce birliğimizi, dirliğimizi, düzenimizi koruyacağız. Önceliklerini bilmezse bir millet, önceliklerini kaybederse kardeşlerim her şeyini kaybeder. Bizim birinci önceliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz, dirliğimiz ve düzenimizdir. Bu bozulursa her şey bozulur. O yüzden bizim, birliğimizi, dirliğimizi mahalle mahalle tutacak, koruyacak ve muhafaza edecek olan sizlersiniz. Sizlere baktığım zaman koca bir mahalleye bakıyorum.  Orada yaşayan insanlara bakıyorum. Orda yaşayan insanların taleplerine bakıyorum. Bir muhtarımı dinlerken bir mahalleyi dinler gibi dinliyorum. Çünkü bütün sıkıntılar size geliyor. Siz Ak Parti’ye güveniyor ve destek veriyorsunuz. Yarın bir talebiniz karşılanmadan sizin arkasında durduğunuz partinin sizin yüzünüzü yere düşürmesine izin vermeyiz kardeşlerim. Bu yüzden sizden gelen talepler bizim için önemli” şeklinde konuştu.

muhtar (3)

Ahmet Davutoğlu’nun Kahramanmaraş’a özellikle miting koyduğunu da ifade eden Ünal, “Kardeşlerim inanın hizmetler gelir, sorunlar çözülür, en güzel imkânlarla donatılır ama biz bizi insan yapan bizi kul yapan değerlerimizi kaybedersek geriye fazla bir şey kalmaz. O yüzden Kahramanmaraş çok kıymetlidir. Bakın Başbakanımız Kahramanmaraş’a özellikle miting koydu. Kahramanmaraş’ta Başbakanımızın miting yapmaya mı ihtiyacı var. Hayır. Peki niye buraya miting koydu biliyor musunuz? İnanın bunu bana söylediği için söylüyorum. Başbakanımız “Buraya gelmek, o havayı teneffüs etmek, o heyecanı yaşamak ve adeta şarj olmak için Kahramanmaraş’a miting koydum” dedi ve gerçektende geldi. O coşkuyu, sevinci, heyecanı yaşadı ve mutlu bir şekilde Kahramanmaraş’tan ayrıldı. Ben iyi ki bu şehirde doğmuşum, bu şehirde yaşamışım. Ben Kahramanmaraşlı olmakla guru duyuyorum” açıklamalarında bulundu.

 

Özel bir tesiste yapılan toplantıya, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Kahveci, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’nin yanı sıra çok sayıda muhtar katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co