Ünal; “ Kahramanmaraş’ta yoğun bir şekilde tanzim talebi var”

Bu haber 21 Şubat 2019 - 18:13 'de eklendi ve 276 kez görüntülendi.

Ünal; “ Kahramanmaraş’ta yoğun bir şekilde tanzim talebi var”

AK Parti genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti SKM Programı çerçevesinde Azerbaycan Bulvarındaki esnafları ziyaret etti. Ünal 5 saatte toplam 600 vatandaşımızı dinledik. Halkımızın Ak Parti’ye büyük teveccühü var. Halkımız herşeyin farkında. Yoğun şekilde tanzim yeri isteği var” dedi.

AK Parti genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, beraberinde İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kabakçı, Onikşubat İlçe Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil ile birlikte Azerbaycan Bulvarındaki esnafları ziyaret ettiler. Esnaflarla ve 600 vatandaşla bire bir görüşme yapan Mahir Ünal, vatandaşların talepleri, görüşmeler yaptı ve çözüme kavuşturdu.

TÜRKİYE’ DE TANZİM SATIŞLARLA İLGİLİ ÇOK BÜYÜK BİR MEMNUNİYET OLDUĞU GÖRÜLÜYOR
Ünal, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada şunları belirtti; “Vatandaşlarımızın talepleri olacak, sorunları olacak. Siyasetçilerin de görevi bu sorunları çözmek. Ak Parti’nin 17 yıldan beri yaptığı en önemli şey de bu ülkenin sorunlarını sıkıntılarını çözmek. Yani ak partinin çok yüksek bir sorun çözme kapasitesi var hamdolsun. Vatandaşlarımızı dinledik, taleplerini aldık, gerektiğinde bakanımızı aradık, gerektiğinde vali beyi aradık, gerektiğinde ilgili bakanımızı aradık, gerektiğinde sağlık il müdürümüzü aradık, gerektiğinde il milli eğitimi aradık. Vatandaşımızın, hemen yerinde anında sorununa çözüm bularak, teşkilatlarımızla beraber il başkanlığımızla beraber, ilçe başkanlığımızla beraber herhalde 600 kişiyle görüştük. Toplam 5 saatte 600 vatandaşımızı dinledik. İlginç geldi bana mesela çok yoğun bir tanzim talebi var. Yani sebze meyve hanı şu Cumhuriyet Halk Partisi domates biber patlıcan diye ortalıkta geziyor. Ama vatandaşımızın küçük sorunu, büyük sorun demek. Ak Partimiz hepsiyle ilgilenmek durumunda ve şu anda da tüm Türkiye’ de tanzim satışlarla ilgili çok büyük bir memnuniyet olduğu görülüyor. Kahramanmaraşımızda da bir çok vatandaşımız da Kahramanmaraş’ta ne zaman tanzim satış noktası açıyorsunuz. Sebze meyve fiyatları ile ilgili biz ne zaman daha ucuz ürüne kavuşacağız diye soruyor. Bu da önemli, kıymetli, bunları dinledik” dedi.

HALKIMIZI CUMARTESİ GÜNÜ SAYIN CUMHUBAŞKANIMZILA BULUŞMAYA DAVET EDİYORUM

Ünal konuşmasını şöyle dürdürdü; “Cumartesi günü sayın cumhurbaşkanımız saat 14’de müftülük meydanında vatandaşlarımızla buluşuyor. Tüm Kahramanmaraşlı kardeşlerimize cumartesi günü sayın cumhurbaşkanımızla buluşmaya davet ediyorum. Büyükşehir belediye başkan adayımız sayın Hayrettin Güngör bey sahada çalışıyor. İlçe belediye başkan adaylarımız yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Biz milletvekilleri olarak teşkilatlarımız olarak yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah 31 Mart’ta, AK Parti milletiyle birlikte yeni bir zafere imza atacak.

Vatandaşımızın bize söylediği şu; “Benim meselemi çözerse yine AK Parti çözer. Yaparsa yine AK Parti yapar. Kendi iç krizlerini yönetemeyen CHP’nin, ne aday başvurusunda bile bulunmakta acizi yet gösteren diğer siyasi partilerin böyle bir imkanı böyle bir yeteneği yok. Hamdolsun Cumhurbaşkanımızla, Genel Başkanımızla, Teşkilatlarımızla, Bakanlıklarımızla, Türkiye’nin her bir sorununu küçük büyük demeden her bir sorununu kendi sorunu gibi gören ve bunları da çözmek için 24 saat gecesini gündüzüne katarak çalışan bu ülkenin evlatları var, AK Parti var” dedi.