Ünal; “Hızlı Treni Kahramanmaraşlılarla buluşturacağız”

Ünal; “Hızlı Treni Kahramanmaraşlılarla buluşturacağız”

Bir süredir Kahramanmaraş’ın gündeminde olan, Hızlı Tren gelmiyor, Havaalanı yenilenmesi ve Kayseri Yolu’nun tamamlanmamasına tepkiler artınca Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’dan yazılı açıklama geldi.

Ünal; “Bir süredir bazı basınımızda Hızlı Tren konusunda spekülasyonlar yapılmaktadır. 50 yıllık ihmal edilmiş raylı sistemler konusunda Türkiye’yi çağ atlatmış ve bugüne kadar verdiği tüm sözleri tutmuş olan Ak Parti asılsız iddiaların hedefi olamaz”dedi.

360783

Ünal açıklamasını şöyle sürdürdü; “Tren Yolları hat isimleriyle anılır ki 62. Hükümet programında “Karaman – Ulukışla – Mersin – Adana – Gaziantep – Şanlıurfa –Habur Hızlı demiryolu hattı” olarak belirtilmiştir.

Bu planlamanın en başından beri Kahramanmaraş’tan Hızlı Tren’in geçeceğini ve merkeze Türkoğlu ile 50 km’lik hatla ana artere bağlanacağını ifade etmekteyiz. Yine her platformda “Kahramanmaraş’ı bir bütün olarak düşünmek gerekliliğini sık sık dile getirdik. Kahramanmaraş Çalıştayları  bu fikir üzerine planlanıp, gerçekleştirildi.

Daha önce de basında çıkan bu manipülatif haberler üzerine Ulaştırma ve Denizcilik Bakanımız Lütfi ELVAN ve TCDD Genel Müdürümüz konuya ilişkin açıklamalar yapmışlardır. Bugün ise   Kahramanmaraş – Türkoğlu – Nurdağı Güzergâhı için  önümüzdeki günlerde etüd ihalesine   çıkacak olup, 2014 yılı içerisinde de uygulama proje çalışmalarına başlanacaktır.

Kaldı ki önümüzdeki günlerde  Ulaştırma Bakanımız  Sayın Lütfi ELVAN ilimize gelecek ve bir Ulaştırma Çalıştayı yapılacaktır.

Maraş’ımıza hızlı trenin gelmesi hem Başbakanımızın hem de Cumhurbaşkanımızın verdiği bir sözdür. Bizler bunun sonuna kadar takipçisi olacağız ve Kahramanmaraş’ı hızlı trenle buluşturacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi  olmasın.

Bunun üzerinden siyaset yapmak isteyenler,  Kahramanmaraş’ta siyaseti yetersiz, çözüm  ve hizmet üretmeyen bir yapıda  göstermek isteyenler amaçlarına ulaşamayacaktır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co