Ünal “Bunlar kaynaklarımızı yurt dışına kaçırdı”

Ünal “Bunlar kaynaklarımızı yurt dışına kaçırdı”

MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesinin Akşam Yemeğine Katılan Bakan Mahir Ünal paraler yapıya yüklendi..

“Bunlar kaynaklarımızı yurt dışına kaçırdı”

 

KAHRAMANMARAŞ- Önceki gün akşam Ramada Otel de MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesinin verdiği iş adamları buluşması yemeğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal; “ İlimizde okul ihtiyacı varken, ABD de okul yapıyoruz diyerek bizim kaynaklarımız yurt dışına çakırdı bize büyük zarar verdiler,” dedi.

Bakan Mahir  Ünal: “Bu Ülkeye, Bu Ülkenin Kaynaklarına Çok Büyük Zararlar Verdiler” hesabını da verecekler dedi.

MÜSİAD’ın “İş Adamları Buluşması” programı Kuran-ı Kerim tilaveti , Başkan Atıf Şirikci , MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak: “Bu milletin hayrına olan işlerde bizimle yan yana durmaktan çekinmeyen herkesle işbirliği yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz”

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, paralel yapıyla ilgili “Onlar, ‘Hizmete bağlı olmayanlar, Müslüman bile olsalar kardeşimiz değil’ diyecek kadar maalesef taassup içerisinde, bu ülkeye, bu ülkenin kaynaklarına çok büyük zararlar verdiler.

Turizm Bakanı  Mahir Ünal’ın konuşması MÜSİAD’ın “İş Adamları Buluşması” programı Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: “(Paralel yapı) Onlar, ‘Hizmete bağlı olmayanlar, Müslüman bile olsalar kardeşimiz değil’ diyecek kadar maalesef taassup içerisinde, bu ülkeye, bu ülkenin kaynaklarına çok büyük zararlar verdiler” MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: “Bu milletin hayrına olan işlerde bizimle yan yana durmaktan çekinmeyen herkesle işbirliği yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” Kültür ve Turizm Bakanı  Mahir Ünal, paralel yapıyla ilgili “Onlar, ‘Hizmete bağlı olmayanlar, Müslüman bile olsalar kardeşimiz değil’ diyecek kadar maalesef taassup içerisinde, bu ülkeye, bu ülkenin kaynaklarına çok büyük zararlar verdiler.” dedi.

Bakan Ünal, yaptığı konuşmada, şehirlerin ayağa kalkmasının söz konusu insan kaynağının iyi bir planlama, koordinasyon ve organizasyonunun yanı sıra entegre çalışmasıyla mümkün olduğunu söyledi.

Ünal, bunu başaran şehirlerin de hızla geliştiğini ve yeni dünyaya entegre olduğunu belirtti. Kahramanmaraş’ın bugün “yedi güzel insan”la, edebiyatla ve şiirle anıldığına dikkati çeken Ünal, şehrin bir dönem  Türkiye’nin tarihine damga vururcasına bir tasavvuru, tefekkürü ve bakış açısını adeta her bir insanın zihnine, şiir, nesir, bazen de bir fikir olarak kazıdığını kaydetti.

MÜSİAD’ın bir dönem  Kahramanmaraş’ta bulunmamasının büyük bir kayıp olduğunu belirten Ünal, şöyle konuştu: “MÜSİAD’ın burada olmaması maalesef birilerinin o boşluğu çok kötü bir şekilde doldurmasını sağladı. Onlar bugün hala acısını, sıkıntısını yaşadığımız bu şehrin kaynağını bir yerlere götürdüler. Bu şehrin kaynağını bu şehre kullandırtmak yerine,  Amerika’da birilerine lobi faaliyeti olarak maalesef peşkeş çektiler. Birilerine sponsorluk yaptılar, birilerine maalesef imkan olarak sundular. Çünkü, onların derdi bu şehir değildi. Onlar, bu şehrin dertleriyle dertlenmediler. Onlar, ‘Hizmete bağlı olmayanlar, Müslüman bile olsalar kardeşimiz değil’ diyecek kadar maalesef taassup içerisinde, bu ülkeye, bu ülkenin kaynaklarına çok büyük zararlar verdiler. O yüzden inşallah MÜSİAD, bundan sonraki süreçte diğer iş adamları örgütleriyle Kahramanmaraşımızı layık olduğu yere taşıyacaktır.”         MÜSİAD Genel Başkanı  Nail Olpak da MÜSİAD’ın  28 Şubat’ta nerede durduysa, e-muhtırada da, 17 Aralık’ta da orada durduğunu ifade etti. Zaman zaman MÜSİAD’ın kırmızı çizgilerinin sorulduğunu dile getiren Olpak, şöyle dedi: “Bir kez daha tekrarlamak istiyorum, bizim için her koşulda milletimizin menfaati önceliklidir. Bu milletin hayrına olan işlerde bizimle yan yana durmaktan çekinmeyen herkesle işbirliği yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu bakımdan daha önce faaliyette olup bir süre ara verdikten sonra bu gün tekrar açılışını yaptığımız  Kahramanmaraş şubemiz, ekonomimize en çok katkıda bulunan şehirlerden birisi olan  Kahramanmaraş’a çok yakışıyor.” “SAMEKS verileri çarkların dönmeye devam ettiğini gösterdi” Olpak, 2015 yılı büyüme rakamlarının açıklandığını belirterek, artan bölgesel risklere, terör örgütlerine, iki seçim arasındaki siyasi belirsizliğe rağmen ekonominin geçen yıl yüzde 4 büyüdüğüne işaret etti. Bu oranla  Türkiye’nin G-20 ülkeleri arasında  Hindistan,  Çin ve Endonezya’nın ardından 4. olduğunu vurgulayan Olpak, “Sanayi üretimiyse şubat ayında yüzde 0,5, yıllık bazdaysa yüzde 5,8 arttı. Bunların ne anlama geldiğini iyi düşünelim ve kıymetini bilelim. MÜSİAD olarak da her ayın son iş gününde olduğu gibi geçen hafta  Kastamonu’da SAMEKS verilerini açıkladık. Endeks, 51,3 puanla 2016 yılında da çarkların dönmeye devam ettiğini gösterdi. İlerisi için ümitliyiz. Çünkü, önümüzde seçimsiz geçecek 4 yıl var.” açıklamasında bulundu. Olpak, MÜSİAD  Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi’nin konuşmasının ardından Bakan Ünal’a adına dikilen fidanın sertifikasını sundu. Toplantıda MÜSİAD’a üye olan iş adamlarına rozet takıldı ve buluşmanın sponsorlarına plaket verildi.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co