Ünal Ateş’i dinlerken

Ünal Ateş’i dinlerken

CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ünal Ateş, Ferah Pastanesinde basın toplantısı yaptı 5 yılda 146 projeyi hayata geçireceğini söyledi.

Birinci Projesi bize göre : “Belde Belediye binalarını kapatmayacağım belediyeler açık duracaktır,”  dedi ve ilave etti .. Biz kanunların üzerinde elbette değiliz ama beldelerin, çöp, su , emlak, hizmetlerini almaları için bir Belde müdürü atayarak tüm hizmetleri yerinde vereceğim…

Bize göre de doğru bir proje : Hazır binaları var iş makineleri var orada personel var merkez de toplama yerine yerinde hizmet vermesi daha mantıklı ..

Ünal Ateş: Yıllardır dernekçilik yaptım: Derneklerin ne zor şartlar altında çalıştığını çok iyi biliyorum, Büyükşehir belediye başkanı olursam tüm STK için çok büyük ve küçük toplantı salonu, sosyal alanlar, ve bunun üzerine ise her derneğe bir oda vererek hepsini bir araya toplayacağım ücretsiz vereceğim,” dedi..

Buda hoş bir proje : uygulana bilir bir proje yapılmasından yana olduğum bir proje..

Güzel bir proje daha Ünal Ateş, Mustafa Sarıgül gibi konuşmaya başladı: Kahramanmaraşlı olup da Denizi görmeyen, bırakın Hac ve umre yapmayı Konya Mevlana’yı Şanlıurfa’yı görmeyen yaşlılarımız var, Bunlar için her hafta Konya , İstanbul, Selimiye camii, Fatih Camii, Ayasofya camii, Edirne, Çanakkale, Şanlıurfa gezileri yaptırarak hiç olmazsa o manevi mekanları ölmeden önce göstereceğim, üstelik tüm masrafı da belediyemizden karşılanacaktır..

Semt Sosyal Tesisleri: içinde Taziye evi, Düğün salonu, Basketbol sahası, Kur’an Kerim Kursu , okuma salonu, kütüphane, ile belediye sosyal tesisleri ve her semt bölge için bir adet yaparak vatandaşa bedava vereceğiz..

Bir benzeri proje Necati Okay ‘ın da var ama olsun önemli olan yapılması ve uygulana bilir olması bundan dolayı bu projede bizleri mutlu etti..

İlçe Merkezleri

Ünal Ateş: “ Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçelerinde ilçe merkezleri , Kamusal Kampüs projemiz var..

Büyük bir meydan: etrafında Belediye, Jandarma, Polis, müftülük, Tapu, Nüfus, Mal müdürlüğü ve tüm resmi kurumlar bu meydana bakacak.. Bu meydana  çıkan büyük bir cadde ve bu cadde üzerinde banka şubeleri, büyük AVM ‘ler olacak.. evinden çıkıp Kamusal Kampüse veya ilçe Merkezine gelen tüm işlemlerini burada yaparak evine dönecektir..

Raylı sistem olmaz !..

Kahramanmaraş’ta metro da olmaz, hafif raylı sistemde olmaz, Gaziantep yanı başımızda ve kötü örneğini görüyoruz diyen Ünal Ateş: Ulaşımda benim hedefim belediye otobüs sayısını artırarak hizmet vermek, Karacasu ile Kavlaklı arasında Troleybüs sefere koymaktır..

Hedefimiz : toplu taşıma araç kullanımını artırmak ve teşvik etmektir.. Kahramanmaraş’ta hafif raylı sistem olmaz , çalışmaz..

CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ünal Ateş  146 Projesi var olduğu gibi, bir de iptal edecek yapılan yanlış işlerin var olduğunu söyledi.

Göl manzaralı mezar olmaz, Göl manzaralı villa olur, yazlık ev olur, lüks evler olur, Mezar yerine biz onu yapacağız.. Kahramanmaraş’ı bu yanlıştan kurtaracağım..

Belediye tarafından yapılan çöp toplama deposunu hemen kapatacağım, çünkü yer seçimi yanlış, yapılan iş yanlış.. Bütün dünyada şehirler batıya kayar , bu dünyanın kuralı Kahramanmaraş’ta tarihi sürece baktığımız zaman hep batıya kaymaktadır..

Şehir merkezinde çöp deposu olmaz , hemen kapatacağım..

Şehir içinde çevre yolu olmaz

Ünal Ateş, Hasancıklı köprüsü Üniversite yanından Aksu çayını takiben, Aksu köprüsü , Karacasu , Kapıçam çıkan bir çevre yolu açacağım.. yeni çevre yolu ile birlikte bu yolun Aksu mevkine yeni bir otogar yapacağım..

Mevcut yolu da şehir içi yol olarak yeni bir bulvar olarak kullanacağız böylece ikinci bir ana caddemiz ortaya çıkacaktır..

Şöyle notlarıma bakıyorum gerçekten Ünal Ateş beyin güzel projeleri var, kendinin tabiri ile uçuk projeler değil , tamamen yapıla bilecek projeler..

İyi günler..
11 Şubat 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co