Ünal Ateş; “Vatandaş hizmet istiyor hizmet”

Bu haber 27 Aralık 2018 - 14:18 'de eklendi ve 489 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Oikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında konuşan Kahramanmaraş Milletvekilleri Habibe Öcal ve Celalettin Güvenç’e tepki gösterdi.
Ateş yaptığı açıklamada şöyle söyledi: “Sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı grup toplantısında Kahramanmaraş’ta İŞKUR’un 6 aylık süre ile alacağı geçici 1.000 kişilik işçi kadrosuna 11.500 kişinin müracaat etmesini üzüntüyle karşıladığını belirterek Kahramanmaraş’ta hemşerilerimizin yıllardan beri AKP ye vermiş oldukları yüksek miktarda oyun karşılığını ve hizmeti ve yatırımı alamadığını ifade etmiş bu şekilde devam ederse durumun daha da kötüleşeceğinin altını çizmiştir.
16 yıldan beri ülkeyi sanki Cumhuriyet Halk Partisi yönetiyormuş gibi 1.000 kişilik geçici işçi kadrosuna 11.500 kişinin müracaat etmesinin sebebi Cumhuriyet Halk Partisi mi ?” dedi.
Ateş; “Sayın Celalettin Güvencin bir kere hiçbir söz söylemeye hakkı yok referandum öncesi 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu’nun konferans salonunda 3.000 Helete’liye söz verdi. Helete Belediyesi’nin tekrar açılması için elimden gelen bütün çabayı göstereceğim dedi Cumhuriyet Halk Partisi’nin Helete ilçe yapılsın Belediyesi açılsın önergesine de ilk önce kendisi Red oyu verdi kendi hemşerilerine verdiği sözü tutmayan birinin Bu memleket ile ilgili söz söyleyebilmesi için önce verdiği sözleri yerine getirmesi gerekiyor
1.000 kişilik işe 11. 500 kişinin başvurması bu memlekette işsizliğin hangi boyutlara geldiğinin bir göstergesidir Tekstil’in başkenti kabul edilen şehrimizde insanlar eğer bu kadar işsizlerse bu ülkedeki ekonomik krizin boyutunu bir düşünün.
Sayın Habibe Öcal bunları bilmez. 0 müracaat eden 11.500 kişinin arasında çocuğu üniversite sınavına hazırlandığı için en azından Haziran ayına kadar evine düzenli ekmek götürebilmek İçin bu iş için gözyaşı döken babanın durumunu bilmez. 11.500 kişinin içinde kendi çocukları okulda diğer çocukların yanında ezik hissetmesin diye üniversite mezunu olduğu halde temizlik işine bile razı olan annenin ıstırabını bilmez. 11.500 kişinin içerisinde yıllarca okul okuyup hala gelip sigara parasını annesinden alan gencin utancını bilmez. Bu memlekette insanları bu duruma düşüren Sizsiniz insanları aç perişan işsiz aşsız bırakan Sizsiniz esas kalkıp halktan özür dilemesi gereken Kahramanmaraş’ta tan özür dilemesi gereken en başta Sizsiniz. Seçildiniz günden beri Kahramanmaraş’ın bir tek sorunu ile ilgili bir tek konuyu o mecliste gündeme getirmediniz. Gündeme getiren ve sizlere teklifle gelen Milletvekilimiz Sayın Ali Öztunç un çözüm tekliflerine de hep kapılarınızı kapattınız Bakın buradan size açıkça çağrı yapıyorum Sayın Öztunç un karşısına çıkamıyorsunuz. Gelin bizim karşımıza çıkın. Yüreğiniz yetiyorsa Memleketimizin değerli yerel basının huzurunda televizyon kameralarının önünde Kahramanmaraş’ı konuşalım Kahramanmaraş’ımızın sıkıntılarını sorunlarını konuşalım çözümlerini konuşalım” dedi.
Ateş;”Siz Türkoğlu’sunuz değil mi Sayın Habibe Öçal Kahramanmaraş’dan Türkoğlu’na giderken hemen çıkışında Bölge Trafik Müdürlüğü’nün oradan başlayıp Kılılı’ ya kadar devam eden o iğrenç kokuyu duyduğunuzda ne hissediyorsunuz “Benim güzel Kahramanmaraş’ın niye böyle kötü kokuyor” diye hiç düşündünüz mü ben çok düşündüm bakın en az 15 defa bu konuyu dile getirdik raporlar hazırladık raporlar verdik. Kapkara akan Aksu Nehri vicdanımız hiç sızlatıyor mu?
Türkiye’nin en büyük 3 su havzalarına sahip olan Kahramanmaraş’ta tüm yaz boyunca köylerde vatandaşları tanker suyu içmeye mahkum ettiniz bundan haberiniz var mı? Çakırdere Mahallesi’ne hiç gittiniz mi mesela orada olmayan yol yanmayan Sokak lambalarından haberiniz var mı? Kalekaya’nın ulaşım çilesinden, Hacıbudak’ a kar yağdığı zaman okula gidemeyen öğrencilerden haberiniz var mı? Kahramanmaraş 7 kilometre olan Selimiye Köyünde çocukların hala 65 yıllık Bir binada eğitim öğretim yaptığından haberiniz var mı?
Kahramanmaraş Göksun yolu yıllardır niye bitmez Bunu konuşalım mesela 16 yıllık iktidarımızda en çok oyu aldığınız bir diğer güzel ilçemiz Elbistan’ın niye hala yolu yok?
Andırın’ın olmayan yolu Çağlayancerit in işsizliği Nurhak in kadersizliği Ekinözü’nün terk edilmişliği Afşin de insanların her gün kanser olup ölmesini konuşalım Gelin bunlara çözüm arayalım. Artık vatandaşlarımız lafla hamasetle yapılan siyaseti istemiyorlar iktidarsınız muktedirsiniz bütün imkanlar sizin elinizde Kahramanmaraşlı hizmet istiyor Sayın Öcal hizmet istiyor” dedi.