Umudum Iz !..

Umudum Iz !..

Umudum Iz !..

Halkımız suskun: yarından umudu ız değil , hiç yok..

Sesiz bir bekleyiş var

Sahtekarlar : fırıldaklar aynı kare içinde !..

7 Haziran 2015 seçimlerine doğru gidiyoruz.. ama endişelerim var içimde bir sıkıntı var..

Seçim sonucu: biraz sancılı olacak gibi duruyor..

Mahalli etkileri var, genel politika etkileri var..

Bir ata sözümüz var: evin kızı , “Anam bana kız diyor, ama benim umudum ız” demiş ya işte öyle bir şey Ak Parti 400 milletvekili diyor ama benim umudum ız!..

1984 seçimleri ANAP tek başına iktidara geldiği seçimler, Erzurumda ANAP’ın bulunduğu hanın çaycısı, Ispartalı ev hanımı, Bitlisin Çoban Mehmet’i milletvekili seçilmişti.. hem de seçildiğine kendiside inanmadan..

Nevzat Pakdil dün anlattı: Isparta seçilen ablamız bir hafta kendisi bile inanmamış..

Buradan şuraya gelmek istiyorum: Dün facebook bir resim: Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı İmran Kılıç hocamızın resmi, bugün ameliyatta gireceğim bana dua edin diyor..

Aday adaylığı süresinde: Gazetelere ilan verecek parasının olmadığını ve kendisinin dua edeceğini söyleyen İmran Kılıç, hocam bu defa milletten dua istiyor..

Yorumlar ise: “Bu diğer ayağını da kırar, para harcamadan yatakta yatarak, milletvekili seçilir ! seçilmesine seçilir de buna kendide bir hafta inanmaz !” yorumları ağır bastı..

Gitti 4 yılımız daha boşa !

Matematiksel olarak: Mümkün değil ama olur mu?.. bal gibi  olur ! .. çünkü siyasette 24 saat çok uzun bir zaman !..

Mahmut Arıkan: listeye giremiyor adı sanı duyulmayan İslam Türk Karakoç giriyorsa İmren Kılıç hocamda yattığı yerden dua ederek milletvekili olur ! olur !..

Sözüm tüm partilere , deseler ki : ilk okul mezunu, yaşı 30-50 arası olan herkes milletvekili olacak tamam diyeceğim, yada deseler ki yaşı 30-65 arası lise mezunu olan aday olabilir buna da kabul, deseler ki yaşı 30-45 arası Üniversite mezunu olacak bunanda kabul.. yada : Her meslek gurubundan bir kişi alacağız, tahsili de şu olacak deseler ona da kabul diyeceğiz ve şartı tutan vekil adayı olacak..

Tüm partilerin adaylarına bakıyoruz: hangi kıstasa göre alındı bunu bana birilerinin çıkıp açıklamasını bekliyorum.. bu halka açıklaması gerekiyor.. madem bizden oy istiyorsunuz ?..

Böyle olunca : mevcut listeleri beğenen bir tek kişi yok..

Halk sesiz, derin düşünüyor..

A-B partisine oy verecek misin ? sorusuna cevap vermiyor..

Dayatma adaylara kızanlar ise : İsyan ediyor..

Şöyle partilerin seçim bürolarına bakıyorum: üç beş kişi bedava çay içinler !

Gidip kahvede oturmaktansa : Çay yemek bedava diyenler 3-5 kişi seçim bürolarında oturuyorlar..

Heyecan yok: herkes endişeli yarına güvenle bakamıyor..

1380 liradan 2630 fırlayan dolar: Dolar – Euro eşitlenmesi, dolar cinsinden çalışanları mutlu etti, Euro cinsinden çalışanları ise zarar ettiriken, yarından umutlar kesilmeye başladı.

2002 de Kurulan Ak Parti : bugüne kadar seçim ekonomisi yapmadı, bu dönemde yapacağını sanmıyorum ancak, buna rağmen iş dünyasında bir endişe var seçim sonrası ne olacağız diye !..

İmran Kılıç hocam ,” Allahım bizi yatarak milletvekili et !” : Bizde dua ediyoruz, seçimden ülkemizi en az zararla çıkar ekonomimiz bozulmasın diye bizde dua ediyoruz..

Biz ülkemiz için dua ediyoruz:

İmran Kılıç hocamız ise : yatarak milletvekili olmak için haydi hayırlısı diyorum..

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş : Tekir de yaptığı basın toplantısına katıldım, gerçekten ülkemizin kaynaklarının nasıl heba edildiğini üzülerek bir kere daha gördüm..

Yanlışı yapan kim bilemiyorum ama ülkemiz kaynaklarını böyle harcayanlardan hesap sormak gerektiğine inanıyorum..

Bir yılı deviren belediye başkanlarımız halen sesiz basın toplantısı yapmamak için direniyorlar.. bizde dua edelim başkanlarımız basın önüne çıksın ?

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co