Ulu Camide ezan ve sala ziyafeti  

Ulu Camide ezan ve sala ziyafeti  

Kahramanmaraş İl Müftülüğü tarafından Cuma namazı öncesi Ulu Cami’de Cemaate Kur’an, ezan, sala, ilahi ve kasidelerle güzel bir program gerçekleştirildi. Program da Hafızlık Kur’an kurslarında okunan hatmi şerifler Şehitlerimizin ruhlarına bağışlandı.

Kahramanmaraş İl Müftülüğü tarafından organize edilen ezan ve makam kursu için ilimize İstanbul’dan gelen Üsküdar Çinili Camii Müezzini Dursun Şahin’in yönetimindeki Maraşlı Müezzinler Cuma namazı öncesi Ulu Camide Cemaate başta Kur’an olmak üzere Ezan ve Salalarla güzel bir ziyafet verdi.

Programda İl Müftüsü Celal Sürgeç’in yaptığı Hatim duasıyla binlerce cemaatin âminleri cami kubbelerinde yansıdı. İl Müftüsü Celal Sürgeç Cuma hutbesini okudu, namazını kendisi kıldırdı. Müftü Sürgeç dinleyenleri duygulandırdı, müezzinliğini ise Ezanı Güzel Okuma Türkiye birincisi İstanbul Üsküdar Çinili Camii Müezzini Dursun Şahin yaptı.

İl Müftüsü Celal Sürgeç, “Camiyi dolduran binlerce cemaate programa gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

İl Müftüsü Celal Sürgeç konuşmasında, “Tabi ezanların ve salaların tarihimizde çok önemli bir yeri var. Biz de dedik ki, bu anı Ulu Cami’mizin içinde halkımızla beraber yaşayalım ve yaşatalım. Bu hafta inşallah vaaz yerine sala ve ezan ziyafeti yapacağız. Aralarda da Kahramanmaraş’ımıza özgü yöresel salalar ve ilahileri din görevli arkadaşlarımız okudular. Son olarak ta Hafızlık Kur’an Kurslarımızda okunan hatimlerimiz şehitlerimiz ve geçmişlerimizin ruhuna gönderdik. O güzel camide ulemanın, şühedanın ruhuna bağışladık. Rabbim onların ruhaniyetinden bizleri ayırmasın” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co