Ülkücüler ‘Sevdamız Türkiye’ konserinde buluştu

Ülkücüler ‘Sevdamız Türkiye’ konserinde buluştu

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından “Sevdamız Türkiye” temalı konser düzenlendi.

Vatandaşların Türk bayrakları ile akın ettiği 12 Şubat Stadyumu’ndaki program büyükşehir belediyesinin mehteran takımının konseri, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an tilaveti ile başladı.

İlk olarak coşkulu şarkılarıyla ülkücü hareketin kalbinde taht kuran isim Atilla Yılmaz sahneye çıkarak performans gösterdi. Akabinde sevda şarkıylarıyla nam salmış herkes tarafından severek dinlenilen isim Ali Kınık sahnede ki yerini alarak sevilen şarkılarını seslendirdi. Son olarak sahneye çıkan Ahmet Şafak dillerde dolanan şarkılarını 12 Şubat stadyumunda binlerce kişiyle beraber seslendirdi.

DSCF7093

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Kaplan burada yapmış olduğu konuşmada, kıymetli misafirler Ülkü Ocaklarının geçmişten bugüne Türk milletinin birlik, beraberlik ve bekası için vermiş olduğu mücadeleyi tarih yazmış ve yazmaya da devam edecektir. Çeşitli fitne-fesat merkezlerinin, Türk milletine karşı kin ve nefret taşıyan güruhların yaratmak istedikleri algı operasyonları hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır. Ülkü Ocakları, Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti devleti için vatan hainlerine ve düşmanlarımıza karşı mücadele veren dünyanın en büyük ve en asil gençlik hareketidir. Bu günlerde de memleketimiz ve Türk Dünyası zor dönemlerden geçmektedir. Ülkücü Hareket, her zaman olduğu gibi her alanda soydaşlarının yanında olmaya devam edecektir. Ülkü Ocaklılar, Kerkük’e uzanıp, iki bayramı soydaşlarımızla idrak ettikleri gibi, fetih ruhuyla Türkmeneli için kıyama durarak Kerkük’te secdeye varmaya hazırdırlar” dedi.

DSCF7058

Kaplan konuşmasının devamında Kerkük’ün ecdad yadigarı olduğunu belirterek, ” Türkmen soydaşlarımız milletimizin bir parçasıdır. Telafer’den Mendeli’ye Türkmeneli, Türkmen yurdudur. Kerkük’ü türkülere, Türkmenleri Kerkük’e hasret bırakabilecek kuvvet ve kudrete sahip hiç bir fani yeryüzünde yoktur. Kerkük Türk’tür ve ilelebet Türk kalacaktır!.. Türk milletinin düşmanları hiç değişmemiş, yöntemi değişmiş Türk milleti içerisine soktukları fitnenin baki kalması için ellerinden gelen çabayı taşeronlarına yaptırmaya devam etmişlerdir. Türk’ün makus tarihi değişmemiş nasıl ki bir Bozkurt’un yol göstermesiyle demir dağlar delinmişse milletimizin iradesine ve geleceğine kast edip etrafımıza set kurmaya çalışan şer odaklarının tüm çabaları Liderimiz, Yol Başçımız Sayın Doktor Devlet BAHÇELİ beyin önderliğinde yok olmaya mahkumlardır, yok olacaklardır! Şer odakları bizlere bu kargaşanın içine çekmeye çalışsa da Ülkücü gençlik, hiçbir koşul ve şart altında; oluşturulmaya çalışılan kargaşanın bir parçası olmayacak; dik duruşumuz ve vakarımızla aziz Türk milletinin sağlıklı yapısının nişanesi olarak var olmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

DSCF6954

Sarı titrek lambaların aydınlattığı avlularda yasını tuttuğumuz şehitlerin, yırtık parkesinden ülkücülük sızan, sarkık bıyıklarından nur damlayan yiğitlerin emaneti olan bu bayrağı yere düşürmeyeceğiz Mazisi şanla dolu olan bu hareketin hakkını vermemiz elimizde ki maddi manevi tüm imkanları bu gün Kahramanmaraş’ta seferber etmeliyiz. Yoksa yarın huzuru mahşerde teşkilata yardım için kanını veren yiğitlerin yüzlerine nasıl bakarız? Bir asrı geçen Türk Milliyetçiliği fikriyatımız, mensubu olmaktan övündüğümüz ülkücülük davası sizlerden çok şey bekliyor. Başbuğumuzun; “Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir” sözüne riayet ederek birbirinize sarılınız. Sarıl ki Selam Salalım Kahramanmaraş’tan Selam olsun Türk Boylarına, İslam ülkelerine, Selam olsun zulme ve haksızlığa karşı boyun eğmeyenlere,   Selam olsun, ilayı Kelimetullah uğrunda gözünü kırpmadan SERİNİ verenlere! Selam olsun İMAMOĞLUNA, TEZER’E Selam olsun KILIÇKIRINA, KOCAYA, ÖNKUZUYA Selam olsun KARAKAŞA, BAKTEMURA, ESENDAĞA, DURACIĞA, Selam olsun kardeşim FIRAT’a Selam olsun  HALİSDEMİR’e, SEKİN’e Selam olsun AKYILDIZ’a, ERKENEZ’e, TEKİN’e ve AKBAŞ’a Selam olsun tüm şehidlerimize Ve selam olsun Davamızın fikir babasına, “Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuz” diyen Türk Dünyasının lideri, BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞE SELAM OLSUN!

DSC_0362

Ve son olarak belirtmek isterim ki Türk milletini bölmek, Türk vatanını parçalamak, Türk kültürünü sindirmek isteyen her türlü iç ve dış odakların yoğun saldırılarına rağmen, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin dediği gibi  “evelallah Toros Dağları gibi dimdik ayaktayız. Ülkü Ocakları olarak Başbuğ’un yolunda, lider devlet Bahçeli’nin izinde Ülkü Ocakları genel başkanının emrindedir. Dolayısıyla “Millet için ‘evet’; devlet için ‘evet’; Cumhuriyet için ‘evet’, Türklüğün bekası için ‘evet’ diyoruz.

DSCF7033

Ülkücüler var olduğu müddetçe, Türk milletine hiçbir zeval gelemez. Bozkurtların egemenlik sahasında çakallar asla ama asla yurt tutamaz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co