Ülkü Ocakları’ndan tepki

Ülkü Ocakları’ndan tepki

Kahramanmaraş  Ülkü ocakları, bölücü örgütün ilk silahlı eylemini gerçekleştiren teröristin Mahsum Korkmaz’ın Diyarbakır Lice’de inşa edilen sözde PKK şehitliğinin girişine heykelinin dikilmesini basın açıklaması yaparak protesto etti.

Ellerinde Türk bayraklarıyla Ülkü Ocakları İl Başkanlığı önünde toplanan grup, terör örgütü aleyhinde sloganlar attı, tekbir getirdi.

Basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Mesut Kaplan, Türk milleti ve devletinin hiçbir dönemde bu kadar aciz bir duruma düşürülmediğini söyledi. Uzun Hasan’ın diyarı Diyarbakır’a dikilen heykelin bir an önce yıkılmasını isteyen Kaplan, “Uzun Hasan’ın diyarı Diyarbakır’da yaşanan bu kepazeliğe yetkililer bir an önce müdahale etmeli ve heykel yıkılmalıdır. Diyarbakır topraklarında bir anıt dikilecekse oda Uzun Hasan’ın olmalıdır. Yaşanan bu rezilliği hiçbir vatandaşımızın sindiremeyeceğine inanıyoruz. Herkesi ihanete dur demeye çağırıyoruz. Kars’taki insanlık anıtı için ‘ucube’ ve ‘bir garip şey’ nitelemesi yaparak, ‘Kars’taki ucube heykeller kaldırılmalıdır’ talimatı veren Başbakan acaba bu heykeli neye benzetecek ve kaldırılması yönünde ne zaman talimat verecektir? Milli iradeyi sadece oydan ibaret gören, mukaddes değerlerimizi hiçe sayan, milletimizin dini duygularını sömüren iktidar ülkemizi bölünmenin eşiğine getirmiştir. Başbakan ve ekibinin açılım adını verdiği ihanet süreci bölücüleri cesaretlendirmekte, İhanet zincirinin son halkası ise Diyarbakır’da açılan sözde terörist mezarlığına vatan haini bir insan müsveddesinin heykelinin dikilmesi olmuştur. Türk tarihi bugüne kadar koltuklarını korumak uğruna iradelerini dış güçlere teslim etmiş, milletinin değil hamilerinin emrine amade olmuş pek çok yönetici görmüştür. Ancak hiç bir dönemde ihanet bu kadar açığa çıkmamış, Türk Milleti ve Devleti hiç bu kadar aciz bir duruma düşürülmemiştir. Bugün geldiğimiz noktada milletimize hizmetle yetkilendirilenler Amerika ve İsrail’in payandalığı için yarışa girmişlerdir” diye konuştu.

ülkü ocakları (1)

ülkü ocakları (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co