Ülkü Ocaklarından Halep için gıyabi cenaze namazı

Ülkü Ocaklarından Halep için gıyabi cenaze namazı

Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından Halep’te yaşanan saldırılar sonucu şehit olan soydaşlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Halep’te yaşanan son saldırılar sonucu şehit olan soydaşlarımız için Kahramanmaraş Ülkü Ocakları tarafından Cuma Namazı öncesinde Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Kur’an tilavetinden sonra Sütçü İmam Türbesi yanı Uzunoluk Çınarlı(Bektutiye) Cami’nde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Kaplan: “Halep’te yaşanan saldırılar sonucu şehit olan soydaşlarımız için gıyabi cenaze namazımızı kıldık. Ülkücüler Ötüken’deki ruh, Kerkük’teki hüzün, Bosna’daki gözyaşı, Doğu Türkistan’daki acı, Balkanlar’daki hatıra, Mekke’deki bağlanış, Türk ve İslam’ın bulunduğu her tarafta dalgalanan ümit sancağıdır. Halep’te katil esed tarafından her gün yeni bir katliama imza atılıyor. Suriye Türkmenlerinin kültürel başkenti olan Halep’in durumu içler acısı katliam, kadın, yaşlı ve çocuk göz ardı edilmeden devam ediyor. Halep yalnız değildir, Halep kaderine terk edilemez! Emperyalist dünya düzenine karşı Halep’in haykıran sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co