Ülkü Ocakları’ndan “Beyaz Baston Hareketine” destek

Ülkü Ocakları’ndan “Beyaz Baston Hareketine” destek

Kahramanmaraş Ülkü Ocaklarından ‘‘Beyaz Baston Hareketine’’ destek verdi.

Şehir merkezinde biraraya gelen bir grup Kahramanmaraş Ülkü Ocakları mensubu Ülkücü gençler kamuoyuna ‘’Beyaz Baston Hareketi’’ farkındalığı oluşturmak için sokaklara indi.

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Başkanı Reyhan Yıldırım :‘’Ülkemizde ne yazık ki hala “Beyaz Baston Hareketi”nin ne anlam taşıdığını bilmeyen vatandaşlarımız bulunmaktadır. Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Ülkücüleri olarak şehrimizde beyaz baston hareketini öğretmek ve halkımızı bu konuda bilinçlendirmek adına bu harekete destek veriyoruz” dedi.

Yıldırım; “Bayanlar birimi olarak görme engelli vatandaşlarımızın farkından olduğumuzu ve onlara yardımcı olmamız gerektiğini “Beyaz Baston Hareketi” bildirgemizi vatandaşlarımıza dağıttık.
Görme engelli vatandaşların şehir içinde yaşadığı zorlukları anlamak için gözlerimiz bandajlı ve elimizde beyaz bastonlarla sarı şeritlerde yürüdük. Engelli vatandaşlarımızında hakları olduğunu, onlarında yaşama hakkı olduğunun Ülkücü gençlik olarak farkındayız. Çevremizdekilere de bu konuda duyarlı olmaları gerektirdiğini anlattık ve anlatmaya da devam edeceğiz. Bu etkinliğimizi gerçekleştirirken halkımızdan olumlu tepkiler ve büyük destek aldık” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co