Ülkemizi geren Medya

Ülkemizi geren Medya

Son Manşeti Millet 30 Mart’ta atacak

 

Kahramanmaraş Basın Teşekkür edin, bir ödül verin, çünkü makul ve olan haberleri yapıyor, Kahramanmaraş’ta ortamı germiyor..oysa Ankara ve İstanbul dan yayın yapan, Gazete, Televizyon, internet  basın yayın dediğimiz basın , yada internet basın insanları germek hasta etmek için çalışıyor..

Sabah Gazetelerin manşetlerine baktım, moralimiz bozuldu..

Sabah evden geliyorum: Radyo’yu açıp haberleri dinleyim dedim: Kadın cinayetleri, Kocalarından dayak yiyen kadın haberleri, Cinnet geçiren baba 2 çocuğunu hanımını öldürmüş , sonra intihar etmiş, cinnet geçiren adam karısını yaralamış mahalleden 3 kişi daha yaralamış, sonra trafik kaza haberleri ki beni öyle bir gerdi ki önce göz yaşımı tutamadım sonra moralim sıfır oldu.. Radyoyu kapattım..

Allah aşkına bu ülkede hiç güzel bir şey olmuyor mu ?

Güzel olan bir şey Manşet yapılamaz mı ?

Kan ve göz yaşı mı olmalı haber …

Uzaya gönderdiğimiz, uydumuzdan, Yapılan yol ve tünellerden, hava alanı, 3. Köpürü, Kanal İstanbul , Füze fabrikasından, Nükleer santral haberi olamaz mı ?

Sevgilisine yüksük takan Rusya Başkanı Putin den haber vermeyen Medyamız sabah sabah bizi gerdi, güne eksi bir moralle başlamamıza sebep oldu. Önüne ilk geleni as, kes öldür.. böyle bir moda soktu bizi..

İşe başlamadan gazetelere göz atalım dedim iş yerinde :

Bir gurup Gazete ve Televizyon kanallarına baktığımız zaman: “Yolsuzluk, hırsızlık, batan bir Türkiye , Türkiye battı, ceketini al , Suriye mi ? kaçan, yoksa ABD ye mi kaçan orasını bilmem ama Türkiye batıyor..!.. sen kaçmaya bak..!

Diğer bir gurup Gazete, İnternet, Televizyon medyasına baktığımız zaman: CHP Lideri şunu dedi, Başbakan Erdoğan bunu dedi, MHP lideri şunları söyledi, sanki Türkiye de bir siyasi savaş var ülkemiz batmak üzere ülkemizden kaçıp gidin , Türkiye yakın yerde durmayın..!.. böyle bir görüntü.. veriliyor.. liderlerin bir birine hakaretleri..

Diğer bir gurup Gazete, internet, Televizyon kanallarına baktığımızda: Bu polis kimin polisi, Bu Savcı kimin savcısı, Bu hakim hangi ülkenin hakim – savcısı, bu asker kime hizmet eder bunun anlamak mümkün değil ülkede bir kaos var .. Türkiye batıyor haaaaa diyor..

Başbakan da benim kadar rahatsız olmuş ki :

İstanbul da temel atma töreninde konuşan  başbakan bu medya guruplarına seslenerek:  Erdoğan “Son Manşeti Millet 30 Mart’ta atacak”

Gerçekten çok önemli : ülkemizde kim kimden üstün, kim amir, kim memur belli olmaz hale geldi, basın – medya bir savcıyı şişiriyor, sanki ülkenin başbakanı gibi ?..

Halkımız bilmeye bilir..

İlde bir protokol sırası var : Vali, Ganizon komutanı, Belediye Başkanı, Milletvekilleri, Savcı,Adalet komisyonu başkanı ,Rektör Vali Yardımcıları ile devam eden bir sıra …

Bu bize neyi gösteriyor: Kahramanmaraş’ta ilin mülki amiri validir.. Vali’in üzerinde bir adam yok.. Vali buranın ağasıdır…

Türkiye de devletin başı Cumhurbaşkanı , Başkomutandır.. Başbakan ve sıralama devam eder gider.. bunu herkes bilir..

Ama Türkiye de son dönemde : Bizim medya , Gazete, İnternet,Televizyonlar öyle haberi sunuyorlar ki : Türkiye de en büyük adam savcıdır.. üstelik başsavcı da değil, sadece bir Cumhuriyet savcısı ! .. medya böyle sonunca vatandaş böyle inanıyor..

Öyle olunca Kahramanmaraş’ta da en büyük adam  kim ? sorusuna : savcı cevabı geliyor.

İyi bir lise mezunu, Üniversite okuyanlar..yargı ile işi olanlar Hakim kim? Savcı kim ? Başsavcı kim , diğer Cumhuriyet savcıları kim ? kim kimin amiri çok iyi bilir..

İlimizde Başsavcı var, birde Cumhuriyet Savcıları var.. Adli düzen içinde birde Adalet Komisyonu Başkanı var ki Başsavcıdan sonra gelir , Başsavcı ile Adalet Komisyonu Başkanın görevi adliye içindeki düzeni sağlamaktır.. halkı ilgilendiren bir tarafı yok..

Bizim Gazete ve Televizyonlar, internet medyası birini öyle bir şişiriyor ki bir süre sonra o portokol sırasında belki 50 . sırada ama bir bakıyorsun, Vali’in de Cumhurbaşkanının da üzerine çıkı veriyor..

Bizim basın ‘a göre, Ak Parti bitti, tükendi, ancak sanıyorum, Başbakanın söylediği gibi 30 Mart’ta milletimiz son Manşeti atacak !..

Bizde yeni yasal düzenleme ile bu rezaletten kurtuluruz diye bekliyoruz..

Güzel haber gören gazetecileri görme dileği ile

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co