Ülke Seçime Kilitlendi !

Ülke Seçime Kilitlendi !

Ülke Seçime Kilitlendi !

1 Kasım 2015 Pazar günün yapılacak olan 26. Dönem milletvekilliği seçimleri için aday adayları yarış yaparken, parası olan yatırım yapacak vatandaş ise , yatırımlarını seçim sonuna bıraktı.. ekonomi ve piyasalar seçime resmen kilitlendi..

Seçimlerden: Güçlü bir iktidar çakmazsa , ekonomik kriz o zaman başlayacaktır..

Bir arkadaşımıza, bağ ve dükkan satmak için yer gösterdik, “Çok güzel kaçırılmaz bir fırsat ancak 1 Kasım sonrası buna bakalım” dedi. Alış verişi seçim sonrasına bıraktı..

Bende bir yerden para gelecekse 1 Kasım sonrası alırız dediğimizde bize :” Suriye de de paha biçilemeyen dükkanlar, araziler evler vardı, şimdi 100 TL satın alacak insan yok ! cevabını verdi.. ekledi..

Suriye deki iç savaş, artan terör olayları : Türkiye’yi 1 Kasım seçimlerine kilitlediğini gördüm.. beklesin dostum beklesin , “ diyerek erteleme yaptı..

Piyasa bıçak gibi kesildiğini söyleyen esnaf: Kurban Bayramı ve sonrası bir hareket olmazsa işçi çıkaracağım küçüleceğim olmazsa iş yerini kapatacağım her gün zarar ediyorum demeye başladı.

Daralan ekonomik şartlar, Sanayici ve KOBİ dediğimiz atölyelerden, küçük esnafa kadar her kesmi etkilemeye başladı. Alış veriş yok, herkes seçimi bekliyor..

Önümüzde Kurban Bayramı var: öyle sanıyorum, Bayramın etkisi çok fazla olmayacak çünkü: Bayramın bittiği gün ilk okullar, orta okullar, liseler, Üniversiteler, ders başı yapıyor.. çocukları okullarda okuyan aileler çok zor şartlar altında bayrama girecek ve bugünden Kurban Kesmesi, Çocuklarına Bayramlık alması imkansız gibi görülüyor..

Kurban mı keseceksin, çocuklara bayramlık mı alacaksın, Bayramın 4. Günü okul harçlığımı vereceksin tüm bunları üst üste koyduğumuz zaman , çocukları okula giden ailelerin kurban kesmesi çok zor görülüyor..

Kurban mevzusu olmuşken: Sevgili okurlarım, fakiri uzakta aramayın, yanı başınızdaki komşunuz kurban kesemeye bilir, evi arabası olabilir ama bu ara ekonomik sıkıntı içinde olabilir, öncelik komşularınızı gözetiniz, bir payda onlara verin ki kardeşlik duyguları artsın..

Bakın ben adres göstermiyorum: Ancak 1 Kasım 2015 seçimleri sonrasında Tek başına bir iktidar  çıkmazsa , Türkiye’yi çok kötü günler bekliyor demektir..

Bizim seçimle kayıp edecek zamanımız yok!

İstanbul hava alanı, 3. Köprü Derinkuyu Nükleer santralı , yerli otomobil, yerli uçak üretimimiz başlaması gerekiyor..

2023 hedeflerine Dünyanın 10. Büyük ekonomisi olarak Türkiye girecekse seçimle zaman harcama mamalı.. bizim çok çalışıp çok mal üretip dünyaya satmamız gerekiyor..

Sevgili okurlarım: Tüketen toplum , değil üretip satan toplum olduğumuz zaman, Türkiye de terör de biter, dış müdahale de bitir..

KMESOB Başkanı Ahmet Kuybu: “ Terörün arkasında kim var, Almanya ve AB ülkeleri PKK terörüne nasıl destek veriyor, İŞID denen törer örgütüne kim destek veriyor önce buna bakarak reçeteyi doğru okumamız gerekiyor,” dedi.

Mesele burada: PKK bu kadar silahı kim veriyor, hangi ülkeden geliyor, silahların menşei ne buna çok iyi bakmamız gerekir..

Sonra oturup tahlil yapmalıyız..

Sözün özü: 1 Kasım Seçimleri Türkiye için çok önemli!

Ya birlik olacağız, büyük olacağız güçlü olacağız !

Yada bizi parçalayarak yutacaklar, buna göz yumacağız !..

Seçim öncesi : Parası olanlar yatırım yapmaktan kaçarken, parasını saklıyor !

Para piyasaya girmeyince: Zincirleme herkesi etkiliyor!

Piyasalar çok gerildi.. Bakın bugünden söylüyorum, 1 Kasım sonrası ortaya muhteşem bir tablo çıkmazsa , bir çok kişi işini , ekmeğini kayıp edecek !..

Çünkü : Çevremizdeki işçi çalıştıran arkadaşlara bakıyorum söyledikleri şu: “ Bayram üzeri kimseyi perişan etmek istemiyorum, onlarda evine bir ekmek götürsün, ancak seçimden sonra bu hava böyle giderse herkesin işine son verim,” diyor..

Tabi sanayici de olsa, büyük esnaf da olsa dayanacak bir gücü var bu güç bittiği gün, bir çok insan işsiz kalacaktır..

Türkiye büyüsün, İstikrar sürsün diyorsanız buyurun

Kaos olsun diyorsanız, sonuçlara hep birlikte katlanacağız bunu da siz bilirsiniz !

Sözün bittiği yer: Ülke seçime kilitlendi.. bu bayram piyasaya ve esnafa öyle bol para girecek gibi görülmüyor, şahsen ben öyle bakıyorum, bayram sonrası ise daha vahim bir tablo ile seçimlere giderken, herkes hesabını iyi yapmalı.. önce ülkem, sonra ilim, sonra mahallem ve en sonunda benim demesini bilmemiz gerekiyor..

Allah kimseyi vatansız bırakmasın !

Amin

İyi günler

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co