Uğur Işılak, “Darbenin engellenmesinin sebebi; lider farkı”

Uğur Işılak, “Darbenin engellenmesinin sebebi; lider farkı”

50 yıl içinde 5 darbe yaşadığımızı ama diğerlerinden farklı olduğunu ifade eden Uğur Işılak, “Bu zamana kadar bu millet ne darbeler gördü ama diğer darbelerde bu millet sokağa neden çıkmıyordu ama bakın şimdi çıkıyor, milletine sahip çıkan bir liderimiz olduğu için bu millet sokaklarda. Darbenin engellenmesinin sebebi lider farkının olduğudur” dedi.

Kahramanmaraş’ta, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, Kent Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Kentte, 15 Temmuz’dan beri meydanları boş bırakmayan vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim tilavetini dinledi, dualar edildi. Alanda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşların nöbetine, sanatçı Uğur Işılak da sevilen şarkılarını seslendirerek destek verdi.

Uğur Işılak (6)

Uğur Işılak, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’dan beri iki ayrı duyguyu yaşadıklarını, bunların hüzün ve sevinç olduğunu söyledi. şılak, şöyle konuştu: “Birçok darbeden mağduriyetler yaşadık fakat bu hakikaten farklı bir darbe teşebbüsüydü. Millet ayaktaydı ve bu sebeple bir gecede millet ayağa kalkınca darbeyi püskürttük ama bunun karşılığında 240 yiğidi bu vatan uğrunda şehit verdik. İşte meydanlarda bu hüznü paylaşmak için bir araya geliyoruz ama diğer bir tarafı daha var. 50 yılın içerisinde 5 darbe yaşadık. İlk defa millet galip geldi, milletin zaferini kutlamak için meydanlardayız” dedi.

Uğur Işılak (7)

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Işılak’a çiçek hediye ederek buraya geldiği için teşekkür etti.

Uğur Işılak (8)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co