Uganda Bakanı Hillary Kaynak’la görüştü

Uganda Bakanı Hillary Kaynak’la görüştü

 

ANKARA / Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Uganda Yardım, Afet Hazırlığı ve Mülteciler Bakanı Hillary Onek ile görüştü.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Uganda Yardım, Afet Hazırlığı ve Mülteciler Bakanı Hillary Onek ‘u makamında kabul ederek bir süre görüştüler..

Başbakan Yardımcılığından yapılan açıklamada, Kaynak’ın Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Museveni’nin özel temsilcisi sıfatıyla Türkiye’de bulunan Onek’i kabul ettiği bildirildi.

Açıklamada, Onek’in Başbakan Yardımcısı Kaynak’ı 16 Nisan’da düzenlenen referandumda elde edilen başarılı sonuç sebebiyle tebrik ettiği aktarıldı.

Uganda (4)

İki ülke arasındaki iş birliği ve bölgede yaşanan son gelişmelerin konuşulduğu ifade edilen açıklamada, kabulde, Türkiye’nin Uganda ve Afrika’da bulunan diğer ülkelere yönelik yardımları ile Uganda’nın karşılaştığı mülteci konularının ele alındığı vurgulandı.

Kabulde, Başbakan Yardımcısı Kaynak’a Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Serdar Çam ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Mehmet Halis Bilden eşlik etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co