Türkoğlu’nda dışa bağımlılık bitiyor

Türkoğlu’nda dışa bağımlılık bitiyor

Türkoğlu Belediyesi yeni atölyeler kurarak; Kilit Parke, oturma bankları, masalar, belediye araç ve makine tamirlerini bu atölyelerde yaparak dışa bağımlılığı sonlandırıyor ve belediyeye tasarruf sağlıyor.

Türkoğlu ilçesi, Kılılı Mahallesinde atıl halde bulunan kum ocağını, Türkoğlu Belediyesi tarafından bakım onarımının ardından ilk olarak kilit parke tesisi ve beton santrali, daha sonra ise marangozhane, araçların bakım onarımı ve tamiri için kademe, demir doğrama atölyeleri ve son olarak da fidanlık kuruldu.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş tesis hakkında şunları belirtti; “Her geçen gün çalışmalarımıza hız vererek devam ediyoruz. Bu bağlamda kendi tesis ve atölyelerimizi kurarak, ihtiyaç doğrultusunda kendi parkelerimizi üretiyor, belediye araç ve makinelerini bu atölyelerimizde tamir ediyoruz bu durumda giderler konusunda da tasarruf ediyoruz ve belediyemize kazanç sağlıyoruz” dedi.

atolye-1

Belediyemiz tam anlamı ile kendi kendine yeten bir belediyecilik sistemi anlayışı adı altında üretim yapıyor diyerek konuşan Başkan ‘Okumuş’ konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Atölyelerimizde ilçemizdeki ve belediyemizdeki eksiklerimizi gideriyoruz. Şu an belediyemizin kilit parke ve beton santrali üretim tesisi, sera, marangozhane ve demir doğrama atölyelerimiz var, İlerleyen zaman içerisinde bu atölyelerimize yenilerini de ekleyerek hizmet standardını daha yükseğe çekeceğiz. Örneğin; Marangoz atölyemiz belediyenin hizmetlerinde çok önemli bir yer tutmaktadır.

Bunun yanında şehrin ihtiyaç duyulan önemli noktalarına yerleştirdiğimiz oturma bankları, masalar bu atölyemizden çıkmaktadır. Refüjlere diktiğimiz fidanları da bu tesisimizde üretilip, anında ilçemize armağan etmekteyiz. Dolayısı ile bu ürünleri dışarıdan almıyoruz ve dışa bağımlı kalmıyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co