Türkoğlu Belediyesi’nin yeni hizmet binası açıldı

Türkoğlu Belediyesi’nin yeni hizmet binası açıldı

Yaklaşık 14 ay içerisinde yapımı tamamlanan mimarisi ile göz dolduran Türkoğlu Belediye Hizmet Binasının açılışı bu gün Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Yoğun katılımın olduğu görkemli açılış töreninde konuklara hitap eden Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; “Yaklaşık 14 ay önce inşaatına başladığımız ve Selçuklu motiflerinin yanında modern bir şekilde dizayn edilen yeni hizmet binamız hayırlı olsun. Cenab-ı Allah bizlere burada da hayırlı hizmetler yapabilmeyi nasip etsin.

Türkoğlu’na her gelişinizde bir şeylerin değiştiğini göreceğinizi söylemiştik. Allah’a şükür bu sözümüzü gün be gün yerine getirmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Belediye eski hizmet binamızın bulunduğu bölgede devasa bir kentsel dönüşüm gerçekleştireceğiz. İlçemize yakışır modern bir kent meydanı kazandıracağız. Buradaki kentsel dönüşüm kapsamında 90 işyerini yıkarak, gelecek sene bugünlerde oranın da açılışını inşallah yapacağız.

Şu anda Türkiye’nin en büyük lojistik köyü ve Türkiye’nin 3. en büyük cezaevi kompleksi ilçemize yapılıyor. 5 bin kapasiteli ve bin 100 personeli olacak. Bu kompleksin ilçemize kazandırılmasında büyük emeği olan dönemin Adalet Bakan Yardımcısı, Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak beye çok teşekkür ediyoruz. Hızlı büyümenin yanında sorunlarımız da yok değil. İnşallah bunları da sizlerin destek ve gayretleri ile bir bir aşacağımıza inanıyoruz.

Belediye binamızın yanına Kaymakamlık binamızı da yapacağız. Burası Kamu Külliyesi olacak. 5 turkoglu3dönümlük bir alanda adliye binamızı da yapacağız inşallah. Eğitim yatırımları da devam ediyor. Her alanda kalkınan bir Türkoğlu için çalışmaya devam edeceğiz. Bu güzel günümüzde sevinç ve mutluluğumuza ortak olduğunuz için, buraya teşrifleriniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

turkoglu-belediyesi-1

ERKOÇ: TÜKOĞLU’NUN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Törende konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise; “Türkoğlumuza yakışır bir bina kazandırdığı için Türkoğlu Belediye Başkanımız Sayın Osman Okumuş’u tebrik ediyorum. Biz de Büyükşehir olarak Türkoğlumuzun daha da gelişmesi ve günden güne daha güzel bir çehreye kavuşması için gece-gündüz çalışıyoruz. Türkoğlu’nda çok güzel gelişmeler var. Birkaç yıl sonra buranın çehresinin tümden değişeceğine inanıyoruz. Bu hizmetleri yapmamızdaki en büyük güç istikrardır. İstikrar sürecek Türkiye büyüyecek. Kahramanmaraş ve Türkoğlu ilçemiz de bu gelişim ve değişimden payını alacaktır. Güzel hizmetlere vesile olması dileği ile yeni hizmet binası hayırlı olsun” diye konuştu.

KAYNAK: “BAŞKAN OKUMUŞ’U TEBRİK EDİYORUM”

Törende son olarak konuşan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak: “ Bizim iktidarımız sadece bina ile bahçe ile yolla öğünecek değil. Diğer alanlarda da önemli işler yapılmaktadır. AK Parti iktidarı sonrasında eskilerin Eloğlu olarak bildikleri bu yer gerçekten Türkoğlu oldu. Benim Adalet Bakan Yardımcılığı dönemimde en büyük yatırımı buraya aldık.

Elbette cezaevi ile övünülmez, temeli atılmaz ve açılışı da yapılmaz. Allah kimseyi buraya düşürmesin ve sonsuza kadar da boş kalsın ama bir de vakıa var. 5 bin insanın ziyaretçilerinin buraya haftada bir geldiklerini düşünürseniz burası nasıl hareketlenir. Türkiye’nin geleceğinin sigortasının Millet olduğunu 15 Temmuz’da tüm dünya gördü. Bizler de önce Allah’a sonra da siz kıymetli milletimize güvenerek hizmete devam edeceğiz” dedi.

Kaynak, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan hava saldırısında şehit olan Niyazi Ergüven’in Türkoğlu ilçesindeki ailesini ziyaretinde, anne Saadet Ergüven ile aralarında geçen sohbete de değindi.

Annenin, “Eğer bu darbecileri yakalayıp gereken cezayı vermezseniz çocuğumun kanı size haram olsun. O çocuğumun hesabını Allah indinde verin.” dediğini aktaran Kaynak, hükümetin ve bütün AK Parti kadrolarının şimdi bu çalışmayı yaptığını söyledi. Darbe girişiminde Türkiye’nin çok büyük bir tehlikeyi atlattığını dile getiren Kaynak, tehlikenin önce Allah’ın, sonra da milletin cesareti ve kahramanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın basireti, feraseti ve dirayeti, Başbakan Binali Yıldırım’ın sağduyusu sayesinde atlatıldığını vurguladı.

Milletin 15 Temmuz gecesi hem kendi geleceğine, iradesine hem de seçtiklerine sahip çıktığını belirten Kaynak, şöyle devam etti: “O yüzden bu tehlikeyi hep beraber atlatabildik. Keşke o zaman yaşayanlar, Kur’an’ı tekrar serbest bırakan, ezanları eskisi gibi Allahuekber diye okutan, Anadolu’nun çiftçisine, garibanına, köylere yol ve su götüren Menderes’e de aynı sahipliği gösterebilselerdi. Keşke o zaman başlayan bu hain alışkanlık, birilerinin darbe yapması, seçilmiş hükümetin, milletin güvenini almış hükümetlerin devrilmesi, hatta idam edilmesi, cezaevlerine tıkılması… O zaman sizin yaptığınız direniş gösterilseydi o anları yaşamayacaktık. 15 Temmuz hain darbe girişimi başarılı olsaydı ben de belki canlı olarak sizin karşısında olamayacaktım. Canlı olsam bile Allah bilir hangi zindanda hangi işkenceye tabi tutulacaktım”

MİLLETİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Millete demokrasilerine sahip çıktıkları için çok şey borçlu olduklarının altını çizen Kaynak, milletin demokrasiye sahip çıkmakla kalmayıp devletlerinin istiklaline ve istikbaline sahip çıktığına dikkati çekti.

“15 Temmuz’da 100 yıllık bir iç savaşın fitili ateşlenmek üzereyken milletimiz bu sahipliği gösterdi. O yüzden yol yapmak, kanal yapmak, elektrik tesisleri yapmak sizin kahraman duruşunuz karşısında hiçbir şeydir.” diyen Kaynak,  “Bu millet eğer seçtiklerine güvenirse, seçtikleri de onlara layık olursa petrolü olmadan, doğalgazı olmadan, maden yatakları olmadan 230 milyar dolarlık ekonomisini 900 milyar dolara çıkartır. 30 milyar dolarlık ihracatını 150 milyar dolara çıkartır.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından dualarla belediye binasının açılışı yapıldı.

Açılışın ardından Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal ve Belediye Başkanı Okumuş tarafından Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’a ok takımı hediye edildi.

Ayrıca Mehter Takımının mini konseri de beğeniyle izlendi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co