Türkoğlu Belediyesi’nden Şehitler Diyarına ziyaret

Türkoğlu Belediyesi’nden Şehitler Diyarına ziyaret

Türkoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen, Kahramanlar Diyarından, Şehitler Diyarına gezi programı, Türkoğlu’nda bulunan mahalle muhtarları için Çanakkale Şehitlerimizi ziyaret turu gerçekleştirildi.

Türkoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen Çanakkale Gezisinde ilk durağı İstanbul oldu. Uçakla Kahramanmaraş’tan İstanbul’a giden mahalle muhtarları İstanbul 1453 Panorama Müzesini gezdiler. Daha sonra İstanbul’dan Çanakkale’ye geçerek Çanakkale Deniz Savaşı’nın yaşandığı yerleri ve şehitliği gezmeye devam ediyor.

Muhtarlar adına konuşma yapan Şekeroba Mahalle Muhtarı Seyfettin Bolat; “Bizim için canını veren ve bu vatanı bize armağan eden ecdatlarımıza da minnet ve şükran duyuyoruz. Öncelikle Kahramanlar diyarından, şehitler diyarın bizlerin uçakla ve ekibi ile gezmemize sebep olan Türkoğlu Belediye Başkanımız Sayın Osman Okumuş’a çok teşekkür ediyorum. Gezerken de çok duygulandım. Burada yatan şehitlerimiz bizler rahat edelim diye canlarını verdiler. Onların emanetine sahip çıkmamız gerekiyor. Bize bu vatanı canları pahasına hediye eden tüm şehitlerimizin mekânları cennet olsun” diye konuştu.

TÜRKOĞLU BELEDİYESİ ORGANİZASYONUNDA ŞEHİTLERİMİZE ZİYARET (3)

Tarihte kahramanlık destanının yaşandığı en büyük savunma savaşının yaşandığı şehitler diyarı Çanakkale’ye geziler düzenlediklerini belirten Türkoğlu Belediye Başkanı Osman “Gazi ve şehitlerimiz vatanın varlığının ve bağımsızlığının milli birer sembolüdür. Önceki senelerde aralıklarla öğrencilerimizi ve aileleriyle birlikte meclis üyelerimizi Çanakkale’ye uğurlamıştık. Şimdide ise mahalle muhtarlarımıza yönelik yaptık . Daha sonrasında ise yine öğrencilerimizi uçakla Çanakkale’ye göndereceğiz.
Türkoğlu Belediyesi olarak ulaşımlarını, gezi organizasyonlarını, rehber ihtiyaçlarını ve kumanyalarını biz karşılıyoruz. Değerli muhtarlarımızın gezilerinin sağlık ve esenlik içerisinde geçmesini temenni ediyor ve hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

TÜRKOĞLU BELEDİYESİ ORGANİZASYONUNDA ŞEHİTLERİMİZE ZİYARET (5)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co