Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümünü kutladı.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümünü kutladı.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümünü kutladı.

Başkan Okumuş mesajında “Vatan topraklarını korumak ve gelecek nesillere miras bırakmak için canını feda eden şehitlerimizi anmanın onur ve gururunu yaşıyoruz.Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, olayların akışı üzerinde Türk Milletinin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu bir destan olarak zihinlerde yer etmiştir. Sadece geçmişimizin aziz bir hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da Çanakkale Zaferi, Türk Milleti için de ayrıca bir onur, gurur ve şeref abidesidir.

osman okumu

Bizler, vatan söz konusu olunca ölüme koşarak giden bir milletin torunları olarak 15 Temmuz’da da aynı ruhu koruduğumuza bir kez daha şahit olduk. Nasıl bizler Çanakkale ile büyüdüysek bizim evlatlarımız da 15 Temmuz destanıyla büyüyecek. Bizler Seyit Onbaşılarla, Nene Hatunlarla, Ezineli Yahyalarla büyüdük. Bizim çocuklarımız da vatan uğruna tankların önüne yatanlarla, bayrak uğruna bir yıllık mahsulünü yakan Kazanlı amcalarla ve vatan kahramanı Ömer Halisdemirler ile büyüyecek. Çanakkale’deki Seyit Onbaşı ruhuyla 15 Temmuz’daki Ömer Halisdemir ruhu aynı ruhtur. Bizde bu vatan aşkı hiç bitmeyecek.

Bu duygularla, dün ebediyete uğurladığımız şehit Jandarma Uzman Çavuş Erkan İmalı ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co