Türklerin Yaşama Hakkı yok mu ?

Türklerin Yaşama Hakkı yok mu ?

Türklerin yaşam hakkı yok mu ?

Bizden kim özür dileyecek ?

Sabah haberleri dinliyorum.. 1919 da Ölen Osmanlı Ermenilerinin torunlarından özür diliyoruz, anma törenlerine katılacağız.. böyle bir şey olamaz !.. dedelerimizin kemikleri sızlıyor.. uyan şehit torunu uyan !..

Ermeniler : 1919 da Türkler bizi öldürdü diye bağırıyor.. !: Buna biz inanıyoruz !..

AB: Ülkeleri Türkler, Ermenileri öldürdü diye bağırıyor ! sesiz kalıyoruz..!

Ermenilerin : cinayetlerinden söz eden bir tek kişi çıkmıyor ?.. Yavuz hırsız ev sahibini susturdu misali Türk halkı suçlanıyor: Bizde susuyoruz..

Başbakan Ahmet Davutoğlu : 1919 de Ölen Osmanlı Ermenilerini birlikte anacağız diyor..

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Osmanlı’nın yıkılış döneminde hayatını kaybeden Osmanlı Ermenilerine ilişkin bir açıklama yayımladı. Peki : Türk ve Müslümanları kim anacak ?..

Açıklamada, şöyle denildi: “Osmanlı İmparatorluğunun son yıllarında, asırlardır barış ve kardeşlik içinde bir arada yaşamış olan farklı etnik ve dini kökenden pek çok Osmanlı vatandaşı, hafızalarda derin izler bırakan büyük acılar yaşadılar.

(Müslümanlar yaşamadı mı ?.. Müslüman’ın yaşama hakkı yok mu ?)

Başbakan Ahmet Davutoğlu : 1. Dünya Savaşı koşullarında bu acıları yaşayan, farklı etnik ve dini kökene mensup milletlerin torunları olarak yaşananları anlıyor, hayatını kaybeden masum Osmanlı Ermenilerini saygıyla anıyor, torunlarına taziyelerimizi sunuyoruz. Osmanlı Ermenilerinin hatırasına ve Ermeni kültürel mirasına sahip çıkmak Türkiye için tarihi ve insani bir görevdir.

Bu anlayışla, bu yıl 24 Nisan günü Ermeni Patrikhanesince düzenlenecek dini bir törenle, Osmanlı Ermenileri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de anılacaktır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Nisan 2014 tarihinde yayınladığı mesajda belirtildiği gibi, ‘Türkiye ve Ermenistan’ın, birlikte, kendilerine yakışır bir törenle’ Osmanlı Ermenilerini anmaları çok daha anlamlı olurdu. Tarih siyasete alet edilmediğinde, bu olgun ve erdemli duruşun gerçekleştirileceğine inanıyoruz. Hrant Dink’in ölüm yıl dönümü vesilesiyle 20 Ocak 2015 tarihinde yayınladığım mesajda ifade ettiğim üzere ‘iki kadim halkın birbirini anlama ve birlikte geleceğe bakma olgunluğuna ulaşmaları mümkündür.’

Bugün de, tarihi sorumluluğumuzun ve insani görevimizin bir gereği olarak, acılar arasında ayırım gözetmeden yüzyıl önce yaşanan olaylarda hayatını kaybedenleri saygıyla hatırlıyoruz. “ (hatırlayın sayın başbakan da Türkleri kim hatırlayacak ?…)

Bugün 1. Dünya Savaşı’nda yaşananların nedenlerini ve sorumlularını tespit etmek mümkündür. Ne var ki, her şeyi tek bir kelimeye indirgeyerek, sorumluluğu genellemeler yoluyla sadece Türk milletine yüklemek, hatta bunu bir nefret söylemiyle birleştirmek vicdanen de hukuken de sorunludur.” Diyor ve ilave ediyor..başbakanımız..

Devleti aileye soruyorum: Ermeniler tarafından Maraş merkez de, Zeytin de, Andırında , Göksün da , Adana da, Erzurumda , Türkiye de  öldürülen, Müslümanların yaşama hakkı yok mu ?.. Müslümanların suçu neydi ? Türk olmak mı ? yoksa !..

Bizim şehitlerimiz: Bunlar için kim anma töreni yapacak ?..

Ermeni zulmünde ölün Müslümanların, diri diri yakılan Müslümanların hiç yaşama hakkı yok mu ? soruyorum: Ermenilerden özür dileyenlere soruyorum: Müslümanların yaşama hakkı yok mu ?… bu ülkede Türk ve Müslüman olmak suç mu ?

Google.com görsellere giriyorum: Ermeni Mezalimi yazıyorum, Ermenilerin Türkiye de yaptıkları, katliyam ve soy kırımının resimleri çıkıyor.. Milyonlarca Müslüman öldürülmüş, kadın çocuklar diri diri yakılmış, karnında altın var diyerek karınları parçalanmış ?

Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , bu resimleri görmüyor mu ?… kime hoş görünmeye çalışıyoruz ben anlamadım !..

Sabah tv de haber izliyorum: Ermenilerden özür dileniyor, Peki Müslümanlardan kim özür dileyecek.. Türk ve Müslüman olmak suç mu ?

Maraş’ta hekimin olmadığı zaman tek doktoru olan Dr. Mustafa Çuhadar’ı öldüren Ermeniler olduğunu Kahramanmaraş halkının hepsi bilir , Şehir de Dr. Mustafa Meydanı da var..: Maraş’ta Ermenilerin yaptıklarını, Fransızlarla bir olup Maraş halkına yaptığını herkes bilir.. Maraş halkından kim özür dileyecek..

1919 biz unutmadık, yakın tarihimiz nenelerimizden , dedelerimizden dinleyerek büyüdük.. Peki bizden kim özür dileyecek..?

Erzurum da, Maraş’ta, Adana da, Antep de Amasya da ve Türkiye de Ermeniler tarafından öldürülen , şehit edilen Milyonlarca Müslümanların torunlarına özür borcunuz yok mu ? Şehit torunlarından kim özür dileyecek? Biz şehitlerimizi anamayacak mıyız ?

Türkiye : Türklerini koruma ve yaşatma derneğini kurmamız gerekiyor..

Türkiye Türklerine sahip çıkmaya herkesi davet ediyorum..

Ben Türküm: Türkiye Cumhuriyetinin bir ferdiyim.. ülkemi çok seviyorum, Vatan sevgisi imandandır hadisi şerifine bağlı kalıyorum..

1919 da ve öncesinde : Ermeniler tarafından şehit edilen dedelerimizi rahmetle anıyorum, torunlarına baş sağlığı diliyorum..

Osmanlı benim dedem: Yanlış yapmadı !..

Türkiye Cumhuriyetini kuran da benim dedem onlarda yanlış yapmadı.!

Yaşasın : Türkiye Cumhuriyeti Devleti diyorum..

Şehit torunlarının başı sağ olsun, Vatan sağ olsun

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co