Türkiye’yi Çağ Atlatacağım !..

Türkiye’yi Çağ Atlatacağım !..

Türkiye’yi çağ atlatacağım !..

Her gittiğimiz yerde soruyorlar: Cumhurbaşkanı kim olur ?

Ben olabilir miyim ? diyorum , gülüyorlar..

Merhum Cumhurbaşkanı milletin adamı Turgut Özal, 12 Eylül sonrasında kurulan Ulusu hükümetinde başbakan yardımcısı idi..

Bir elinde Kur’an-ı kerim bir elinde bilgisayar olan bir nesille Türkiye’yi çağ atlatacağım diyerek Anavatan Partisini kurarak siyasette dalmış.. yerli üretim ihracat hedefi koymuştu..

Türkiye Özal döneminde : Otoyol, elektrik, telefon, televizyon yayınları ile tanışarak, Anadolu Kaplanları ile İhracatı öğrenmiş , dünyaya açılmaya başlamıştı..

Kısaca bir santim boyundaki Türkiye 10 santime ulaşmıştı.. Türkiye’in boyu uzuyordu, bunu hazmedemiyen dış geçler, içerdeki maşaları kanalları ile gazetelere haber yaptırmaya başlamışlardı… hedeflerinde özal vardı gitsinde nereye giderse gitsin diyorlardı..

Gazetelerde haber: “ Ahmet Özal, Efe Özal, Kızı Zeynep Özal, yat aldı, kat aldı, gemcilikler aldı, arsa aldı,  armatör oldu !” haberleri ile her gün yıpratılma haberleri yapılmaya başladı.

Gazete ve Televizyonlarda çıkan bu haberlerin bir bedeli var o ödeniyor, Özal ailesi yıpratmak için para ile her türlü haber yaptırılıyordu..

Teşekkür bekleyen Özal: Yıpratma haberlerine cevap vermekten, onlara dava açıp onu takip etmekten bıktı usandı ve ülkeme daha iyi hizmet ederim diyerek Cumhurbaşkanlığına atlayı vermişti..

Ayvalık daki yazlığında Cumhurbaşkanımız ile görüşen Kahramanmaraş ekibi:

Mehmet Sabancı, Seyfi Moroğlu, Dr. Tevfik Kısakürek, ve diğer ANAP’lılar çok iyi bilirler ve şu sözlere de şahit olmuşlardır..

Cumhurbaşkanlığı muhtarlık makamı !.. geleni imzala müherle gitsin yaptırım gücü yok, proje yok, üretim yok.. kızak da bir görev.. hizmet başbakanlıkla olur..!

Bunu iyi anlayan Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ANAP içindeki kargaları temizlemenin imkansız olduğunu, bunun yerine yeni parti kurmak için ciddi bir parti düzüğü ile köşkten inmeye hazırlanıyordu ki Zehirlenerek şehit edildi.

Özal’ın o muhteşem ANAP baraj altında kaldı ve kapantı siyaset tarihinden silinerek gitti.

Ciltler dolusu kitap yazılacak olan ANAP dönemi elbette bu değil Özal dönemi bu olamaz, ama biz burada özetle bir hatırlama yaptık..

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olmamalıdır !..

Bütün dünyada ki devletlerin tarihine bakın : Lider belli zaman aralıklarında bir tane çıkıyor iki lider olmuyor..

Dün Turgut Özal oynanan oyunlar : Bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oynanıyor ve gazetelerde veya paraler yapının medyasında 1988 yılının haberleri : Sadece ismini değiştirmişler.. o Zaman Özal yazıyordu, bugün Erdoğan yazıyor , söylem ve cümleler aynı !..

Bugünlerde bize soruyorlar : Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , cumhurbaşkanı olmalı mı ? olmamalı mı ?,

Başbakanın yakın arkadaşları ise : Cumhurbaşkanlığı Tayyip beyin hakkı !..diyorlar..

Bu konuda çok söyleyenler ve yazanlar var.. ama ben Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olacağına inanmıyorum..

Ak Parti – Anap’a döner kapanır gider !

Sayın Başbakan Rceep Tayyip Erdoğan , geri dönüp yeni bir parti kura bilir mi ? kuramaz mı ? bunun zaman gösteri , biz biliyoruz ki bugüne kadar 16 defa sikasdan kurtulan Başbakan Cumhurbaşkanlığında sağ kalır mı ? öldürülür mü ? onuda zaman gösterecektir..

Hani filmler olur: Bir kişinin fedakarlık yapması gerekiyor, diğerlerini kurtarmak için o bir kişinin ölmesi gerekiyor.. olayın Kahraman’ı herkesi gönderir kendisi pimi çeker..arkadaşlarını kurtarır..

Türkiye ‘nin 2023 hedefini yakalaması ve Dünyada 10 büyük ekonomi arasında Türkiye ‘nin de olması için Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, son gün: “ Abdullah Gül kardeşimiz bizim adayımızdır, Allah yolunu açık etsin diyerek Cumhurbaşkanlığı adaylığına gülü gönderecektir..

Partinin genel başkanı iken Abdullah Gül’ü başbakan yaptı, Başbakan ve Genel başkan iken Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı yaparak iki defa fedakarlığını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , 3. Defa aynı şeyi yapacağını görüyorum..

Eğer ben yanılırsam: Erdoğan Cumhurbaşkanlığına aday olursa : Türkiye yazık olur, Türkiye 1980 öncesine, 2002 öncesine döner  , ki ülkemize yazık olur !..

Karar Başbakanımız Recep Tayyep Erdoğan’ın saygı duyarız..

İyi günler

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co