Türkiye’ye Enerji veren Kadınlar Ödül töreni yapıldı « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Türkiye’ye Enerji veren Kadınlar Ödül töreni yapıldı

Bu haber 26 Mart 2019 - 10:39 'de eklendi ve 4.421 kez görüntülendi.

Türkiye’ye Enerji veren Kadınlar Ödül töreni yapıldı

Enerji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ve ilki geçen yıl gerçekleştirilen Türkiye’ye Enerji veren Kadınlar Ödül Töreni İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirildi.
Türkiye’de Enerji Sektöründe tek kadın Genel Müdür unvanına sahip Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Medine Tanış Kahramanmaraş’ımızı temsilen katılan Medine Tanış, Türkiye’ye Enerji veren Kadınlar İş Dünyası Kategorisi Ödülü finalisti oldu.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği bütün projeler, yenilikler ve artarak devam eden ödüllerle Türkiye’ye Enerji veren Kadınlar İş dünyası Kategorisi Ödülü finalisti olan Medine Tanış’ın başarı videosunun yayınlandı.


Medine Tanış Bugüne kadar neler yaptı?
Toplam 29 yıllık banka serüveninin yaklaşık 12 yılında Müdür olarak çalıştı. 2009 yılında emekli olarak aynı tarihte Akedaş’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 31.12.2012 tarihine kadar bu görevi ifa etti. Elektrik Piyasası Kanununun getirdiği zorunluluktan dolayı Dağıtım ve Perakende işlerinin ayrışması sonrasında, 01.01.2013 tarihinden beri Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü olarak göreve getirildi ve halen bu görevde bulunmakta. Yüzde %52’si kadınlardan oluşan, Türkiye’ye enerji katan Görevli Tedarik Şirketlerinden birisi olan Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin Genel Müdürü.
2005- 2010 yılları arasında Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda İlk Kadın Meclis Üyesi olarak görev yapan Medine Tanış halen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Kurulu Meclis Üyesi olarak görev yapıyor.
Türkiye’de elektriğin özelleştirilmesini en yakından takip eden kadın oldu. En başından beri bu sürecin içinde bulundu, öngörülerini hemen her aşamaya dahil etti.
2015 yılının Mart ayında gerçekleştirilen Energy İstanbul Enerji ve Çevre Teknolojileri Konferans ve Fuarı’na katılarak Akedaş’ın tüm Türkiye’de var olduğunu kanıtlayarak elektrik piyasasındaki rekabette yer aldığını sektöre gösterdi.
Hayata geçirdiği SAP Kurumsal Kaynak Projesi ile 27 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen SAP Forum’da ‘En İyi Kurumsal Kaynak Projesi’ ödülüne layık görüldü. AKEDAŞ abone sistemlerinde ‘daha iyi yönetilebilir, uygulanabilir ve daha verimli şekilde uçtan uca entegre edilebilir’ bir yapı sağlayan proje ile aynı zamanda SAP HANA altyapısını kullanan ilk enerji şirketi olmasında büyük pay sahibi oldu.
Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin tüketici odaklı dijital dönüşümüne öncülük etti.
Geçtiğimiz yıl, AKEDAŞ Elektrik Perakende Satış A.Ş. adına, enerji tasarrufu konusunda toplumsal bilincin artmasına katkı sağlayacak bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. O her zaman, ‘Bir çocuk değişir dünya değişir’ dedi. Çocuklarımızdan başladı hep anlatmaya ve başarılı da oldu… 30.000 çocuğa ulaştı bu projeyle ve devam etti,
21 Görevli Tedarik Şirketi arasında ‘Tek Kadın Genel Müdür’ olmayı başardı, bu başarıyı sürdürmeye de tüm hızıyla, bütün yenilikleriyle devam ediyor.